Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Wakacje w Słowenii kamperem i nie tylko – co warto zobaczyć?

Wakacje w Słowenii kamperem i nie tylko – co warto zobaczyć?

przez Damian Wieczorek

Słowenia to niewielki kraj o wielkich możliwościach. Z Polski jest zaledwie 1000 kilometrów, a więc na pewno warto się wybrać w tym kierunku, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. Co warto zobaczyć? Czy można spać na dziko w Słowenii i jakie są ceny?

Słowenia wakacje dla całej rodziny

Słowenia ma bardzo wiele do zaoferowania. Są piękne krajobrazy, jest możliwość spędzenia aktywnie wypoczynku, a także leżenia na plaży. Warto wybrać się w podróż kamperem, aby przeżyć jeszcze większą przygodę. Dla osób ceniących wygody polecane są hotele i hostele, w których można przenocować w większych i mniejszych miejscowościach. Jest kilka miast i punktów, które są obowiązkowe dla osób będących pierwszy raz na terenie tego wspaniałego kraju. Z pewnością młodsze i starsze osoby nie będą się nudzić i spędzą wspaniały czas.

Co należy zobaczyć w Słowenii?

Osoby, które jadą na wakacje, powinny przede wszystkim wykupić ubezpieczenie turystyczne. Nationale Nederlanden oferuje nam ubezpieczenie o 3,84 zł za osobę. Wystarczy tylko wejść na ten link i wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Wyjazd kamperem nie niesie ze sobą dodatkowych opłat, gdyż po drogach miejskich i autostradach bezpłatnie mogą się poruszać pojazdy do 3,5 tony. Najważniejszym punktem, jeśli chodzi o zwiedzanie, jest stolica Lublana. Piękny deptak, fontanny, zamek czy smoczy most to tylko kilka atrakcji, które przykują uwagę. Należy pamiętać, że Stare Miasto jest zamknięte dla aut, a więc kampera należy zostawić nieco dalej. Są także nadmorskie miasta, takie jak Piran, Koper i Izola. Wąskie uliczki, mury obronne i porty z pewnością zauroczą każdego. Na pewno warto zobaczyć także Jaskinię Postojna, która skrywa 25 kilometrów korytarzy. Dobrze jest także udać się nad jezioro Bled i Bohinj. Przy pierwszym z nich znajduje się wąwóz Vintgar, a przy drugim cerkiew św. Jana Chrzciciela. Miłośnicy przyrody powinni udać się do parku narodowego Triglavski Narodni Park. Fani skoków narciarskich muszą zobaczyć skocznię Letalnicę oczywiście.

Czy warto wybrać się do Słowenii kamperem?

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie kamperem. Jest to wygodna i tańsza forma urlopu niż zorganizowana wycieczka. Na terenie Słowenii jest wiele punktów, w których można się zatrzymać i przenocować legalnie. Nie jest polecane spanie na dziko, gdyż grozi za to mandat. W wielu miejscach jest możliwość zaparkowania za darmo. Na pewno warto przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z mapą i cennikiem, aby podczas wyjazdu nie było przykrych niespodzianek. Mimo niewielkiej powierzchni Słowenii jest dużo ciekawych miejsc do zobaczenia. Drogi są w pełni przystosowane do jazdy kamperem i można swobodnie wszędzie dojechać. Należy pamiętać, aby kamper był w pełni sprawny technicznie, żeby podczas kontroli drogowej nie było problemów.Czy Słowenia jest drogim państwem?

Słowenia jest tańszym krajem niż inne kraje zachodnie, ale ceny są troszkę wyższe niż w Polsce. Z racji tego, że nie jest to bardzo popularny kraj dla urlopowiczów, to można znacznie taniej znaleźć nocleg niż na przykład we Włoszech czy w Hiszpanii, a także dostępność miejsc jest większa. W bardziej uczęszczanych regionach ceny są o kilkanaście procent wyższe niż w innych rejonach. Jeśli chodzi o noclegi, to za hostel średnio trzeba zapłacić 25 euro. W hotelu trzygwiazdkowym cena wynosi około 70 euro. Dużo tańsze są pola namiotowe i miejsca parkingowe dla kamperów. Ceny w tym wypadku wynoszą około 10 euro. W przypadku cen biletów komunikacji miejskiej należy liczyć się z kwotami od 1,3 do 2,6 euro. Ceny paliw są na zbliżonym poziomie, co ceny w Polsce, tak samo, jak ceny żywności w sklepach. Za obiad w restauracji też nie zapłaci się dużo drożej niż w Polsce. Koszty całego wyjazdu mogą zatem być na podobnym poziomie, co wyjazd nad polskie morze. Za granicą warto płacić kartą Revolut, która pozwala na wymianę waluty po bardzo korzystnych kursach.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej