Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Podróż do Rumunii kamperem – co warto zobaczyć?

Podróż do Rumunii kamperem – co warto zobaczyć?

przez Damian Wieczorek

Wśród polecanych wakacyjnych kierunków można wskazać przede wszystkim Rumunię, która jest pięknym krajem o niepowtarzalnej atmosferze. Bardzo dobrym pomysłem będzie udanie się do niego w podróży kamperem. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Co zwiedzić w Rumunii?

Na terenie Rumunii można znaleźć liczne atrakcje turystyczne oraz ciekawe miejsca, które warto zobaczyć podczas odwiedzin tego kraju. Przede wszystkim są to niepowtarzalne obiekty architektury, takie jak zamki oraz pałace. Warto zobaczyć jeden z najpiękniejszych zamków, czyli Zamek Korwina w mieście Hunedoara, a także Pałac Peles w miejscowości Sinaia. Podczas pobytu w Rumunii warto odwiedzić również małe miejscowości, które zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem. Wśród nich wymienia się na przykład Braszów. Bardzo popularną atrakcją turystyczną na terenie Rumunii jest także Zamek Drakuli w Branie, który jest interesującym miejscem.

Droga Transfogarska

Droga Transfogarska to jedna z najbardziej znanych dróg w Rumunii, zaraz obok Transalpiny. Łączy miasta Sybin w Siedmiogrodzie i Pitești na Wołoszczyźnie, a także przecina Góry Fogaraskie z północy na południe. Droga Transfogarska aktualnie jest bardzo ciekawą atrakcją turystyczną. Bardzo dobrym pomysłem podczas odwiedzania Rumunii będzie przejechanie ponad 150 km Trasy Transfogarskiej kamperem. Dzięki tej podróży można będzie podziwiać przepiękne widoki, które zachwycają swoją wyjątkowością.

Jedzenie w Rumunii

Kuchnia rumuńska obejmuje dość rozmaite potrawy, które wywodzą się z różnych tradycji. Dzięki temu ich wybór jest tak szeroki. Wśród rumuńskich dań narodowych można znaleźć przede wszystkim potrawy składające się z mięsa, takie jak klopsiki, kiełbaski oraz gulasze. Do dań głównych podawana jest między innymi rumuńska mamałyga oraz placek rumuński. Bardzo dużą popularnością cieszą się także zupy, na przykład klasyczna czorba. W kuchni rumuńskiej można znaleźć również wyjątkowe w smaku desery. Wśród nich króluje przede wszystkim papanasi.Ludzie i kultura w Rumunii

Rumunia jest bardzo przyjaznym krajem, a jej mieszkańcy słyną ze swojej gościnności w stosunku do osób przyjezdnych. Gościnnych mieszkańców można znaleźć przede wszystkim w małych wioskach, w których kultywowane są tradycje. W wielu przypadkach podróżni traktowani są jak rodzina. Teren Rumunii zamieszkuje wiele mniejszości etnicznych. Większość osób zamieszkujących ten kraj jest przywiązana do tradycji oraz dość konserwatywna w swoich poglądach. Rumunia to kraj o wyjątkowej atmosferze, dlatego podczas wyprawy do niego każdy człowiek może się czuć komfortowo. Walutą Rumunii jest Lej Rumuński więc polecam jej wymianę dzięki karcie Revolut, które posiada jedne z najlepszych kursów. Warto też wyrobić u nich kartę która pozwoli nam rozliczać się bezgotówkowo zwiedzając Rumunię. Zapewni nam to maksymalną oszczędność na takim wyjeździe.

Czy warto pojechać kamperem?

Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wakacji lub urlopu będzie wybranie się w podróż do Rumunii kamperem. Rumunia sprawdzi się zarówno w przypadku samodzielnej podróży, jak i wyprawy z całą rodziną. Jest to kraj o wyjątkowych walorach turystycznych, w którym można znaleźć ciekawe zabytki, a także niepowtarzalne krajobrazy. Rumunia kamperem to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie niezależność, ponieważ będzie to bardzo swobodna wyprawa. Można podczas niej zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca tego kraju.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej