Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Włoskie wakacje kamperem

Włoskie wakacje kamperem

przez Damian Wieczorek

Podróże kamperem są coraz popularniejsze w obecnych czasach. Coraz więcej Polaków decyduje się na taką opcję. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze miejsca do zwiedzania we Włoszech.

Podróż kamperem do Włoch

Każda podróż kamperem to niezapomniane chwile. Polacy bardzo cenią sobie kraje śródziemnomorskie. Włochy to często wybierany kierunek. Można liczyć na piękne widoki, przepyszne jedzenie, klimatyczne ulice oraz wspaniałe plaże. Dlatego coraz więcej osób wybiera się do słonecznej Italii, także kamperem. Zanim jednak wybierzemy się w bajkową podróż do Włoch, warto dowiedzieć się, w jaki sposób się na to przygotować. Podróż kamperem jest bardzo wygodna, jednak powinna być solidnie przemyślana. Należy przede wszystkim sprawdzić trasę, a także dowiedzieć się o miejscach postojowych. Podróż kamperem do np. Ligurii jest świetną opcją. Celem jest przede wszystkim włoska riwiera. Jeżeli decydujemy się na wyprawę kamperem do słonecznej Italii, musimy wziąć pod uwagę koszt całej wyprawy. Okazuje się, że udane wakacje nie zawsze powinny być zaplanowane od deski do deski, jednak istnieją sprawy, które są bardzo istotne. Warto wiedzieć, że ustalenie ram budżetowych jest istotne. W Polsce istnieją firmy, które oferują wypożyczenie kampera. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Najlepiej jednak mieć swój własny pojazd. W takim przypadku podstawowym kosztem będzie paliwo oraz opłaty za miejsca postojowe. Podróżując do słonecznej Italii, trzeba zapoznać się z miejscami, w których można zatrzymać się kamperem. Okazuje się, że Włochy to idealny kraj do takich podróż. Można tam znaleźć parkingi położone w bardzo atrakcyjnych miejscach, które otoczone są malowniczą przyrodą.

Włochy Kamperem – czy warto?

Bardzo cenionym regionem przez Polaków jest Liguria. Mowa tutaj o miejscu położonym w północno-zachodniej części Italii, które przez wielu określane jest mianem włoskiej riwiery. Co istotne, najciekawszym miejscem Ligurii jest fragment Cinque Terre, w którego skład wchodzi aż pięć malowniczych, małych miasteczek. Mowa tutaj o Monterosso, Cornigilli, Vernazzie, a także Manaroli. Nie można też zapomnieć o Riomaggiore. Miasteczka te wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto dodać, że Liguria leży w Zatoce Genueńskiej, nad Morzem Liguryjskim. Region ten rozciąga się pomiędzy Alpami a Apeninami.

Trasa do Ligurii

Liguria to malowniczy region we Włoszech, który jest idealny na podróż kamperem. Istnieje parę możliwych tras, którymi można poruszać się w czasie podróży do Italii. W zależności od tego, co chcemy zwiedzić po drodze, można jechać z Polski przez Czechy, Austrię aż do Włoch. Dostępna jest też trasa przez Słowację bądź przez Niemcy. Trzeba wiedzieć o tym, że w zależności od punktu początkowego naszej trasy, jej długość waha się od 1350 kilometrów do 2000 kilometrów. Jeżeli mowa o koszcie paliwa, to może się on różnić w zależności od państwa, w którym się tankuje. Jednakże średni koszt za podróż do tego regionu Włoch powinien wynieść 800 euro. Przed wyruszeniem w podróż kamperem do Włoch trzeba przemyśleć kupno winiety, czyli naklejki, dzięki której można swobodnie poruszać się po autostradach konkretnego państwa w danym okresie. Na przykład w Austrii koszt 10-dniowej winiety dla kampera to około 10 euro. Na Słowacji zapłaci się natomiast 11 euro. Oczywiście istnieją też inne malownicze regiony Włoch, które można śmiało wybrać jako cel wakacji. Wiele w tym zakresie zależy od prywatnych preferencji. Kamperem można zwiedzić praktycznie całe Włochy.Każdy wyjazd za granicę wiąże się z wymianą waluty, w tym przypadku złotówek na euro. Jest prosty sposób na uprzyjemnienie sobie tej czynności. Jest to karta Revolut dzięki której, bez dodatkowych kosztów kupimy sobie euro i możemy nią płacić w każdym miejscu na świecie. Wystarczy kliknąć w ten link i w prosty sposób założyć sobie darmowe konto a karta przyjdzie do nas pocztą.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej