Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Podróżowanie kamperem po Europie

Podróżowanie kamperem po Europie

przez Damian Wieczorek

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się podróżowanie kamperem po Europie. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo modna forma spędzania czasu urlopu oraz wakacji. Kamper zdecydowanie ułatwia turystykę i zwiedzanie Europy, a do tego ma wiele zalet. Można śmiało powiedzieć, że bardzo dużo nowych możliwości pojawia się dzięki kamperowi.

Jakie kraje odwiedzić kamperem?

Kamper to synonim niezależności i wolności. Nie jesteś od nikogo zależny, ponieważ sam ustalasz plan zwiedzania i masz pełną swobodę w wyborze miejsc. Możesz zwiedzić przepiękne miejsca, przemieszczając się z miasta do miasta. Przed rozpoczęciem podróży trzeba zaplanować całą trasę, żeby nie tracić później na to czasu. Przewodniki z gotowymi podpowiedziami tras mogą się okazać bardzo pomocne. Naprawdę wiele jest możliwości i są one uzależnione głównie od preferencji wczasowiczów. Wyjeżdżając za granicę warto też wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne a także posiadać kartę wielowalutową revolut dzięki której nie musimy martwić się o walutę w danym kraju.

Norwegia

Pierwszym krajem na liście jest Norwegia, czyli dziewiczy kraj skandynawski, który zachwyca krajobrazami i przyrodą. Posiada rozwiniętą infrastrukturę dla kempingów, ponieważ taka forma turystyki jest tu bardzo popularna. Praktycznie wszędzie można mieć w Norwegii własną bazę postojową w formie kampera. Możesz nocować nawet na dzikim terenie, ale wcześniej trzeba się upewnić, że dane miejsce jest właściwe.

Bergen Norwegia

Szwajcaria

Kamperem można się udać również do Szwajcarii, czyli krainy wysokich szczytów, jezior, rzek oraz serów. Infrastruktura dla kempingów w Szwajcarii również jest odpowiednia. Można przypuszczać, że najbardziej ekonomiczną formą zwiedzania tego malowniczego kraju jest właśnie wyprawa kamperem.Jezioro Oeschinen Szwajcaria

Niemcy

Jednym z pierwszych punktów wyprawy kamperem na trasie po Europie mogą być Niemcy, czyli kraj sąsiadujący. Warto dodać, że regionu Bawarii nie może zabraknąć w planach podróży kamperem po Niemczech. Bawaria to nie tylko barokowe kościoły, klasztory i twierdze, ale również parki rozrywki i parki krajobrazowe. Jezioro Alpsee jest zdecydowanie obowiązkowym miejscem. Większość turystów udaje się kamperem również nad Jezioro Bodeńskie. To właśnie tam zlokalizowana jest jedna z największych tras rowerowych w Europie.

Saska Szwajcaria Niemcy

Austria

Kolejny kraj na liście do podróżowania kamperem to Austria. Szczególnie region Tyrol jest polecany dla podróżnych. Jest to wizytówka Alp, czyli lodowce, dzikie przełęcze, tunele oraz wysokie szczyty. Jest to także świetny teren narciarski, dlatego warto się koniecznie tam wybrać.

Hallstatt Austria

Włochy

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Włoch. Jest to ciepły kraj z otwartymi i życzliwymi mieszkańcami i charakterystyczną kuchnią. Regiony przeznaczone dla karawaningu to Toskania, Umbria, Kalibria oraz Sycylia.

Cinque Terre Włochy

Wśród innych ciekawych krajów do podróżowania kamperem można wymienić Hiszpanię, Szkocję, Finlandię, Chorwację, Danię oraz Albanię. Osoby, które planują podróż kamperem powinny wybrać miejscowości, które są atrakcyjne pod względem turystycznym. Godna polecenia jest też Wenecja, czyli miasto znajdujące się na wodzie z dużą liczbą atrakcji turystycznych.Zalety podróżowania kamperem

Podczas lockdownu Polacy pokochali podróżowanie kamperami, ale trend utrzymał się do dnia dzisiejszego. Powoli zbliża się sezon wakacyjny, więc warto zacząć się szykować. Nie ma znaczenia, czy decydujesz się na wypoczynek w Polsce, czy za granicą, przed tobą wybór miejsca noclegowego. Podróżując drogami polskimi nie sposób nie dostrzec, że kampery coraz częściej przemykają między autami osobowymi. Wyposażenie pojazdów różni się w zależności od roku produkcji oraz danego modelu. Jednak niepisanym standardem są już takie udogodnienia, jak łóżka, stolik, kuchnia oraz łazienka. Bezpieczną i dostępną alternatywą do wakacji hotelowych jest urlop w samochodzie turystycznym. W ten sposób można zaoszczędzić również sporo pieniędzy, ponieważ nie jesteśmy od nikogo zależni. Posiłki można sobie przygotować samodzielnie, ponieważ każdy kamper posiada kuchnię. Poważnym wydatkiem może być jednak zakup kampera. Wysokie również są roczne koszty utrzymania, a nie da się ukryć, że kamper stoi nieużywany przez większość czasu. Ciekawym rozwiązaniem jest wynajem kampera, który wydaje się dużo bardziej opłacalny. Kolejny piękny kraj, który warto odwiedzić kamperem to Słowenia. Znajdują się tam malownicze kaniony, turkusowe rzeki oraz majestatyczne góry. Można w spokoju napawać się pięknymi widokami, ponieważ Słowenię odwiedza stosunkowo niewiele turystów. Na naszej liście znalazła się też Estonia, która ma do zaoferowania malownicze wioski oraz oszałamiające krajobrazy. Dostępnych jest tam również wiele prywatnych pól kempingowych z ciekawymi udogodnieniami, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej