Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Top 5 najpiękniejszych i ciekawych miejsc w Polsce na wypad kamperem

Top 5 najpiękniejszych i ciekawych miejsc w Polsce na wypad kamperem

przez Damian Wieczorek

Wiele osób zastanawia się, gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce kamperem. Nie ulega wątpliwości, że można cały kraj zwiedzić w kamperze i jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Nie musisz wcale ograniczać się do pól kempingowych oraz infrastruktur, które dostosowane są do wypoczynku tego rodzaju. W miejscach, gdzie nie jest to zakazane również możesz zaparkować pojazd, czyli na polanach oraz placach parkingowych. W tym artykule podpowiemy, jak się przygotować na wyjazd na weekend.

Pierwsza podróż kamperem

Można śmiało powiedzieć, że pierwsza podróż kamperem w Polskę jest idealną okazją do zapoznania się z taką formą wypoczynku. Lepiej nie ryzykować wyjazdu za granicę, jeśli nie jest się jeszcze doświadczonym. Bariera językowa i różnice kulturowe sprawiają, że wszelkie niedogodności oraz kłopoty są podwójnie problematyczne. Podróżując kamperem omijają Cię wszystko niedogodności. Można się w pełni odprężyć i zrelaksować, ponieważ jest się zależnym tylko od siebie. Najważniejsze to wybrać dobre miejsce, a także pojazd dostosowany do potrzeb pasażerów. Na pierwszą podróż wybierz malownicze miejsce, gdzie są ciekawe atrakcje i bliski kontakt z naturą. Z pewnością wyjazd nad jezioro będzie bardzo dobrym pomysłem. Można przypuszczać, że województwo warmińsko-mazurskie ma zdecydowanie najwięcej do zaoferowania. Miłośnicy zwiedzania i amatorzy sportów wodnych mogą wybrać Olsztyn, Mrągowo lub Giżycko. Są to też świetne miejsca dla ludzi, którzy nad wodą chcą po prostu wypocząć. Warto wybrać małe miasteczka z dzikimi plażami, jeśli marzy Ci się całkowita cisza. Trzeba dodać, że nad morzem także można spędzić bardzo przyjemne wakacje. Okoliczne zabytki można odwiedzić, gdy leżenie na plaży zacznie się nudzić lub pogoda nie będzie dopisywać.

Ciekawe miejsca

Morze

Wiele atrakcji oferuje Gdańsk, Sopot, Malbork, Międzyzdroje oraz Łeba. Mniej znane miejsca, jak Rowy i Gąski będą idealne, jeśli jest się nastawionym na pływanie i opalanie.

Polskie morze – Rowy

Góry

W góry też można spokojnie wybrać się kamperem. Na pewno nie trzeba do tego namawiać miłośników wielogodzinnych wędrówek i pasjonatów zdobywania szczytów. Wśród turystów największym uznaniem cieszą się Karkonosze oraz Tatry. Miejscowości warte odwiedzenia to: Poronin, Czarny Dunajec, Szklarska Poręba, Zakopane oraz Karpacz. Górskie wędrówki są oczywiście przyjemne, ale nie ma nic lepszego od podziwiania pięknych rękodzielniczych wyrobów i obcowania z góralską kulturą. Kamper zapewnia maksymalną swobodę, ale również problematyczne bywa podróżowanie tym specyficznym pojazdem. Obecnie nie ma żadnego problemu z wynajęciem kampera. Jeśli masz prawo jazdy kategorii B to możesz podróżować kamperem o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t. Na pewno warto odwiedzić Dolinę Sanu. Nie trzeba dużo pisać o pięknie Bieszczad, ponieważ najlepiej pojechać tam samemu. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą trochę odpocząć od ludzi na łonie przyrody. Wyzwaniem dla możliwości kampera mogą być niektóre drogi gruntowe. Można jednak liczyć na udaną majówkę, ponieważ można parkować na każdym parkingu.Polskie góry – Karkonosze
Polskie góry – Tatry
Polskie góry – Bieszczady

Piękno przyrody

Mazury

Warto wybrać się też do województwa warmińsko-mazurskiego, jeśli pragniesz zobaczyć piękny krajobraz, ale nie jesteś fanem męczących wspinaczek. Dylewska Góra mierzy zaledwie 312 m n.p.m. i jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dylewskich. To oznacza, że skrajne zmęczenie raczej Ci nie grozi, a miłośnicy przyrody mogą podziwiać bujne lasy w okolicy.

Mazury

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

Kolejne miejsce na naszej liście to Dolina Będkowska, czyli część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Znajdują się tam nie tylko wspaniałe ścieżki, ale też widoki. Zdarza się, że alpiniści szlifują tam swoje umiejętności, ponieważ są drogi wspinaczkowe o różnym poziomie trudności. Nie wszyscy mają świadomość, że około 120 jaskiń zlokalizowanych jest na terenie Doliny Będkowskiej. Największa jest Jaskinia Nietoperzowa, którą można zwiedzić razem z przewodnikiem.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Biebrzański Park Narodowy

Jeśli planujesz podróż kamperem to koniecznie musisz odwiedzić Biebrzański Park Narodowy. Jest to dom dla 271 gatunków ptaków, 36 ryb, 49 gatunków ssaków, a także 12 płazów. Bez wątpienia jest to największa ostoja dzikiej przyrody w Europie. Ornitolodzy z całego świata przyjeżdżają tutaj, żeby obserwować ptasie gody.

Biebrzański Park Narodowy

Woliński Park Narodowy

Warty uwagi jest także Woliński Park Narodowy, a sama wyspa Wolin jest świetnym miejscem do odwiedzenia kamperem. Znajduje się na niej wiele kempingów, a sama wyspa jest świetnie skomunikowana z resztą kraju. Odwiedzający mogą zobaczyć jezioro Turkusowe, a także ciekawe punkty widokowe.Woliński Park Narodowy

Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, gdzie warto pojechać w Polsce.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej