Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Top 5 najtańszych krajów europejskich na wyjazd kamperem!

Top 5 najtańszych krajów europejskich na wyjazd kamperem!

przez Damian Wieczorek

Jeśli chodzi o podróżowanie, Europa jest uważana za jeden z najbardziej zróżnicowanych, ale niestety często również drogich kontynentów. To jednak nie znaczy, że nie ma tu tanich miejsc! Między Paryżem, Londynem i Wiedniem znajdują się inne kraje i miasta, które są równie piękne, a przy tym nie trzeba się zapożyczać na wyjazd. Zwiedzając Europę warto wykupić najlepsze ubezpieczenie turystyczne a także zaopatrzyć się w kartę revolut którą będziemy mogli zapłacić praktycznie wszędzie bez kosztów przewalutowania. Oto 5 miejsc w Europie, które nawet przy niewielkim budżecie można zwiedzić kamperem.

Kamperem po Europie do Bułgarii

W ostatnich latach Bułgaria ponownie stała się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc na wyjazd wakacyjny. Szczególnie Słoneczny Brzeg nad Morzem Czarnym jest popularnym celem podróży, jeśli chodzi o tanie wakacje. Drobna piaszczysta plaża ma około ośmiu kilometrów długości i do 100 metrów szerokości. Słoneczny Brzeg to także ciekawe życie nocne z licznymi klubami i barami. Ograniczenie Bułgarii do słonecznych plaż i imprezowiczów byłoby jednak więcej niż niesprawiedliwe. Jeśli ktoś szuka dziewiczej przyrody do uprawiania turystyki pieszej i wyjątkowych miejsc, to jest we właściwym miejscu. Góry w pobliżu stolicy Bułgarii, Sofii, są idealnym miejscem do spędzenia czasu na łonie natury. Koniecznie należy odwiedzić też Klasztor Rila. Od 1976 roku znajduje się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W stolicy Bułgarii, Sofii, można spędzić niezapomniany czas. Ceny są porównywalne z cenami polskimi. Obiad można zjeść za około 30-40 złotych, a piwo w barze kosztuje około 8 złotych.

Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Witosza
Witosza
Klasztor Rila
Klasztor Rila
Sofia
Sofia

Kamperem po Europie na Węgry

Budapeszt to jedno z najpiękniejszych miast w Europie i jest jednym z najtańszych miejsc wakacyjnych na naszym kontynencie. Nie tylko imponujące zabytki sprawiają, że Budapeszt jest tak popularny, również dlatego, że można tam poczuć się jak w domu. Poza węgierską stolicą jest też Balaton, który jest szczególnie popularny wśród polskich i krajowych turystów. Tutaj jest szanse na dużo słońca i odpoczynek. Popularne miejsca bezpośrednio nad wodą to Keszthely na północnym brzegu, Siofok na południowym lub Balatonfured na północy. Jeśli chodzi o ceny, to obiad można zjeść za około 40 do 70 złotych.

Budapeszt
Budapeszt
Jezioro Balaton
Jezioro Balaton

Kamperem po Europie do Bośni i Hercegowiny

Jeśli ktoś szuka oryginalnego urlopu bez masowej turystyki i chce przeżyć trochę przygód, to następne wakacje zdecydowanie powinien spędzić w Bośni i Hercegowinie. Przepiękne górskie krajobrazy, malownicze miasta i średniowieczne ruiny zamków sprawiają, że kraj ten jest miejscem wartym zobaczenia. Jest to jeden z tańszych krajów urlopowych. Szczególnie popularne wśród turystów są stolica Sarajewo, Mostar w pobliżu granicy z Chorwacją i Neum na wybrzeżu Adriatyku. Korytarz Neum ma zaledwie 5 kilometrów szerokości i dzieli terytorium Chorwacji na dwie części. Po przystąpieniu Chorwacji do UE granica korytarza Neum stała się zewnętrzną granicą UE. Stolica Sarajewo jest naznaczona wpływami Osmanów i Austro-Węgier. Ważnym zabytkiem jest Most Łaciński. To tutaj miał miejsce zamach na Franciszka Ferdynanda, który doprowadził do wybuchu I wojny światowej. Ceny są zbliżone do polskich, choć często można zjeść obiad taniej i spędzić czas w barze przy drinku za dużo mniejsze pieniądze niż na plaży nad Bałtykiem.Sarajewo
Sarajewo
Most Łaciński w Sarajewie
Most Łaciński w Sarajewie
Mostar
Mostar
Neum
Neum Bośnia i Hercegowina

Kamperem po Europie do Rumunii

Kraj pełen skarbów przyrody i niepowtarzalnych krajobrazów, to Rumunia z historią hrabiego Draculi i mitu o wampirach. Rumuńska kultura i jej różnorodne wpływy między Wschodem a Zachodem sprawiają, że miasta i zabytki tego kraju są wyjątkowe. Jedną z głównych atrakcji w Rumunii jest Zamek Bran w Siedmiogrodzie. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków i pałaców w Europie i służył Bramowi Stokerowi jako wzorzec dla jego słynnej powieści o wampirze hrabiu Draculi. Nie można przegapić stolicy Rumunii, Bukaresztu. Ze względu na duże place i aleje nazywany jest „Paryżem Wschodu”. Warto również zobaczyć Park Przyrody Eisernes Tor na granicy z Serbią lub błotne wulkany w pobliżu Berca. Ceny są czasami nawet kilkanaście procent niższe niż w Polsce, a więc warto zaplanować wyjazd już teraz!

Bukareszt
Bukareszt
Zamek Bran w Siedmiogrodzie
Zamek Bran w Siedmiogrodzie
Park Przyrody Eisernes
Park Przyrody Eisernes
Błotne wulkany w pobliżu Berca
Błotne wulkany w pobliżu Berca

Kamperem po Europie do Czech

Szczególnie popularna jest czeska stolica Praga, która obiecuje niezapomniane przeżycia w przystępnych cenach. Zamek na Hradczanach, Most Karola czy Katedra Wita w dzielnicy zamkowej to tylko niektóre z wielu atrakcji, które sprawiają, że każdy zakocha się w tym miejscu od razu. Czechy są również doskonałym miejscem na piesze wycieczki. Czy to Czeska Szwajcaria, czy Karkonosze – w Czechach można znaleźć dużą sieć szlaków turystycznych, które prowadzą przez piękne naturalne krajobrazy. Jeśli chodzi o ceny, to są one nieco niższe niż w Polsce. Za czeskie piwo w restauracji zapłaci się średnio około 8 złotych, a za smażony ser około 30 złotych.

Praga
Praga
Zamek na Hradczanach
Zamek na Hradczanach
Most Karola
Most Karola
Katedra Wita
Katedra Wita
Czeska Szwajcaria
Czeskie Karkonosze
Czeskie Karkonosze

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej