Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Norwegia kamperem – czy warto zwiedzić kraj fiordów

Norwegia kamperem – czy warto zwiedzić kraj fiordów

przez Damian Wieczorek

Norwegia jest bardzo interesującym kierunkiem podróży, w szczególności na jesień. Przez długi czas w okresie jesiennym Norwegia jest dość ciepłym krajem, a dni słoneczne przeważają nad tymi deszczowymi. Należy jednak powiedzieć, że temperatury panujące w tym okresie w Norwegii zbliżone są do tych, które są w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej na temat podróży kamperem po Norwegii, zostań z nami!

Jakie atrakcje musisz zobaczyć, będąc w podróży w Norwegii?

Myśląc o Norwegii, pewnie wyobrażasz sobie fiordy. Ale to nic bardziej mylnego, kraj ten oferuje mnóstwo atrakcji, które skradną Twoje serce. Świetnym sposobem na zwiedzenie Norwegii, jest podróż kamperem. Dzięki temu można doświadczyć wyjątkowych chwil oraz zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki. Dodatkowo Norwegia słynie ze świetnej infrastruktury caravaningowej, dzięki czemu podróżowanie stanie się prostsze.

Pierwszą z atrakcji, którą trzeba zobaczyć w Norwegii, jest miasto Bergen, inaczej nazywane bramą do fiordów. Miast to słynie z przepięknych drewnianych domów o wąskich fasadach zwróconych ku wodzie. Bardzo ciekawym miejscem w tym mieście jest Targ Rybny pod gołym niebem, gdzie można kupić lokalne świeże ryby, a także zjeść świeżo przyrządzone kanapki z krewetkami lub łososiem.

Następnymi ciekawymi miejscami są Flam i Alesund, które są trzy godziny drogi od Bergen. Są to miejscowości z widokiem na fiordy, a dodatkowo w mieście Flam można podziwiać wodospad Rjoandenfossen oraz dolinę Flamsdalen. W mieście Alesund obowiązkowo trzeba wybrać się na spacer, którego celem będzie Fjellstua Viewpoint, gdzie rozpościera się widok na całą okolicę Alesund. Bardzo ciekawym miejscem, które można podziwiać, będąc kamperem w Norwegii, jest przejażdżka Drogą Trolli i Drogą Atlantycką. Obie z nich zapewniają imponujące wrażenia wzrokowe. Droga Trolli jest bardzo krętą i stromą drogą, dlatego najlepiej, aby kierowca miał odpowiednie umiejętności i duże opanowanie w jeździe kamperem. Jest to górzysty teren, na którego końcu jest zapierający dech w piersiach wodospad Stigfossen. Natomiast Droga Atlantycka usytuowana jest nad samym brzegiem Oceanu Atlantyckiego, która łączy wyspy pomiędzy miastami Molde i Kristiansund.Norwegia kamperem – gdzie się zatrzymać i jakie są koszty takiego wyjazdu?

Kamper jest bardzo swobodnym i niezależnym środkiem przemieszczania się po Norwegii. Dodatkowo obniży on w sposób znaczny koszty wyjazdu, ponieważ pomimo tego, że Norwegia jest przepięknym krajem, to jest ona również bardzo droga. W okresie letnim i jesiennym Norwegia oferuje około 1,5 miliona przystępnych cenowo i świetnie zaopatrzonych miejsc kempingowych. Należy wspomnieć, że w Norwegii istnieje również coś takiego jak spanie na dziko. Jest to całkowicie legalne i daje pełną swobodę poruszania się i oglądania niecodziennych i przepięknych widoków. Jeżeli chodzi o koszty takiego wyjazdu, to mogą być one naprawdę różne. Na początku należy ustalić trasę całej podróży kamperem, ponieważ do Norwegii można dostać się na wiele sposobów, ale oczywiście promem. Z Polski możliwe są dwie przeprawy promowe, lecz należy wspomnieć, że w obu przypadkach jest to dopłynięcie do Szwecji. Bezpośrednie do Norwegii można dopłynąć z Danii lub Niemiec. Aby zarezerwować przeprawę promową w rozsądnej cenie, należy dokonać tego z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ obowiązuje tutaj taka sama zasada, jak przy kupowaniu biletów lotniczych. Im bliżej terminu, tym drożej. Jeżeli chodzi o podróż kamperem, to pozwoli ona na zredukowanie innych kosztów, takich jak jedzenie w restauracji oraz mieszkanie w hotelach. Kamper jest o tyle wygodny, że można przygotowywać jedzenie samemu, a tylko w wyjątkowych przypadkach udać się do restauracji. Ponadto mieszkanie na kampingu lub na dziko jest bardzo tanie w Norwegii, dlatego zwiedzenie jej kamperem jest najlepszym rozwiązaniem. W celu najlepszego zarządzania gotówką warto zaopatrzyć się w kartę wielowalutową Revolut. Dzięki niej wymienimy naszą walutę na korony norweskie po najniższym kursie.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej