Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Co warto wiedzieć o kempingach w Polsce?

Co warto wiedzieć o kempingach w Polsce?

przez Damian Wieczorek

Podróżowanie jest przez wiele osób traktowane jako hobby. Coraz większa ilość osób wyjeżdża już nie tylko na wakacje, ale także w każdej wolnej chwili. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się wycieczki na kemping. Gdzie warto pojechać na kemping w Polsce? Które miejsca są najtańsze i o czym warto pamiętać?

Kempingi w Polsce – najpopularniejsze miejsca

Pola namiotowe są dostępne w całej Polsce. W sezonie letnim wiele osób decyduje się na wyjazd na pole kempingowe nad morze. Wiele z tych miejsc jest usytuowanych w bezpośrednim kontakcie z plażą, a więc można rano wstać i poczuć powiew świeżej bryzy morskiej. Nie mniejszą popularnością cieszą się Mazury i liczne jeziora, nad którymi można spędzić czas z całą rodziną. Oczywiście także w górach czy nawet w lesie jest wiele zorganizowanych pól namiotowych, które zachęcają do biwakowania. Warto pamiętać, że spanie na dziko jest zabronione w Polsce i najlepiej jest korzystać ze specjalnie przygotowanych kempingów.

Ceny pól namiotowych w Polsce

Śmiało można stwierdzić, że wyjazd na kemping w Polsce jest jedną z najtańszych opcji podróżowania. Ceny namiotów i akcesoriów niezbędnych podczas biwakowania nie są wysokie, a dodatkowo służą przez wiele lat. Jeśli chodzi o noclegi, to cena za rozstawienie namiotu na Mazurach kosztuje około 7-8 złotych. Dodatkowo należy doliczyć cenę za samochód, która oscyluje w podobnym przedziale. Oczywiście obowiązuje opłata za osoby, które będą spać na polu namiotowym. Za dorosłą osobę trzeba zapłacić 8 złotych, a za dzieci 3 złote. Warto przy tej okazji pamiętać, że na większości kempingów można wykupić dostęp do prądu i kosztuje to 10 złotych. Nadmorskie kempingi są w sezonie letnim zazwyczaj nieco droższe i przykładowo na Helu trzeba doliczyć dodatkowo mniej więcej po 7 złotych do kosztów opisanych z Mazur. Najtańsze oczywiście są kempingi w małych miejscowościach lub w lesie.

Ceny kempingów dla kamperów

Ciekawą alternatywą do spania pod namiotem jest wyjazd kamperem. Oczywiście nie trzeba być posiadaczem takiego auta. Można je wypożyczyć. Ceny wynajmu zaczynają się od niecałych 400 złotych i zależą od modelu, wyposażenia czy wielkości przyczepy. Koszty pobytu na kempingu będą zbliżone do kosztów na polu namiotowym. W tym wypadku płaci się około 15 złotych na Mazurach za postój kampera, a za namiot i pozostawienie auta trzeba zapłacić praktycznie tyle samo.Ile jest kempingów w Polsce i gdzie warto pojechać?

W całej Polsce jest bardzo wiele miejsc kempingowych, a ich liczba wynosi ponad 500. Rozmieszczone są one na terenie całej Polski, począwszy od południa i gór, a skończywszy na północy nad morzem i na Mazurach. Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki, to w ostatnim czasie wiele osób decyduje się na kempingi w górach. Dużym zainteresowaniem cieszą się Bieszczady i Tatry, a także Sudety. Rodziny z dziećmi często wybierają jeziora otoczone lasami, a osoby młodsze z chęcią jadą nad morze do większych miejscowości, w których można bawić się do białego rana.

O czym należy pamiętać wyjeżdżając pod namiot?

Biwakowanie pod namiotem jest bardzo ciekawe. Należy jednak taką podróż odpowiednio zaplanować. Przede wszystkim przed wyjazdem należy sprawdzić, czy namiot jest w pełni sprawny. Warto go rozłożyć i zobaczyć, czy nie ma jakichś uszkodzeń. Bardzo ważne jest wzięcie ze sobą niezbędnych akcesoriów. Nie może zabraknąć materacy, śpiworów i ciepłych ubrań. Przyda się z pewnością kuchenka turystyczna, garnki i naczynia. Jeśli ktoś będzie się stołować w restauracjach czy barach, to i tak warto pomyśleć o kuchence, aby przygotować sobie herbatę czy inny ciepły napój.

Wakacje kamperem – co warto wiedzieć?

Jeśli ktoś decyduje się na podróżowanie kamperem, to sprawa jest nieco łatwiejsza. Przede wszystkim na początku trzeba zdecydować o kierunku podróży. Bardzo ważne jest nocowanie w miejscach do tego przeznaczonych. Nie wolno zatrzymywać się na parkingach miejskich czy na miejscach parkingowych sklepów i tam spędzić noc. Praktycznie na każdym kempingu można zatrzymać się kamperem, ale warto to sprawdzić przed wyjazdem. Może zdarzyć się tak, że turystów jest na tyle dużo, że nie ma już miejsc lub kemping jest na tyle mały, że oferuje miejsca jedynie dla osób z namiotami.

Kempingi w Polsce – czy warto?

Biwak pod namiotem jest świetną formą spędzenia wolnego czasu. Można zbliżyć się do natury i spędzić uroczo chwile z najbliższymi. Do wyboru jest wiele miejsc kempingowych, które oferują niskie ceny i dobre warunki. Na pewno jest to fajny sposób na urlop lub krótszy wypad na weekend.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej