Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Poznaj najlepsze glampingi w Polsce i Europie?

Poznaj najlepsze glampingi w Polsce i Europie?

przez Damian Wieczorek

W ostatnim czasie na popularności zyskuje glamping. Jest to spowodowane faktem, że w dzisiejszych czasach wiele osób zaczyna próbować nowych rzeczy – zwłaszcza tych dotyczących aktywności fizycznej, czy podróżowania. Człowieka ciekawią nowe rzeczy i nie boi się ich próbować. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest glamping oraz gdzie można się na niego udać w Polsce i Europie.

Czym jest glamping?

Na świecie istnieją różne formy glampingu. Jednak najogólniej mówiąc jest to po prostu skupisko małych domków, które z wyglądu są podobne do namiotów. Mogą to być również budowle przypominające bańki, czy wigwamy. Warto wspomnieć, że bardzo wiele osób decyduje się na chatki umiejscowione na jeziorze lub drzewie. Jest to zdecydowanie opcja dla odważnych. Co łączy wszystkie te formy mieszkań glampingowych? Po pierwsze każde z nich znajduje się blisko natury – może to być brzeg jeziora, góry, czy środek lasu. Ważną cechą wspólną jest łatwy dojazd do pola glampingowego oraz dostępny parking dala każdego. Dużą zaletą wszystkich domków glampingowych jest fakt, że są one wyposażone we wszystkie niezbędne rzeczy – chodzi tutaj głównie o łazienkę, telewizor, łóżko i ogrzewanie. Jednak są też minusy glampingu – może być problem z siecią. Jednak dla niektórych może być to oczywiście bardzo duża zaleta. Jeżeli natomiast chodzi o jedzenie to również jest podobne we wszystkich rodzajach glampingu – najczęściej serwowane są posiłki podobne do tych w hotelach o najwyższym standardzie. Glamping jest ciekawą formą wypoczynku i umożliwia „ucieczkę od rzeczywistości”. Teraz już wiesz, czym jest glamping.

Gdzie warto udać się na glamping w Polsce i Europie?

Wiele osób, które są chętne udać się na glamping zastanawia się, gdzie znajdują się takie ośrodki domków. Zarówno w Polsce, jak i w Europie jest wiele takich miejsc. Są one naprawdę zachwycające i zapewniają bardzo dużo wrażeń. Pierwszym miejscem wartym odwiedzenia w Polsce jest 4rest Camp. Jest to ośrodek położony na Kaszubach. Jest to ciche, spokojnie i romantyczne miejsce, które jest najczęściej wybieraną lokalizacją do glamingu w Polsce. Kolejnym wartym uwagi miejscem w Polsce są jurty ukryte wśród ziemi. Jest to idealna kryjówka dla osób, które chcą uciec od miasta i ukryć się w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Warto zwrócić uwagę na fakt, że właściciele tych domków praktycznie wszystko zorganizowali sami – wnętrza są wyposażone w odrestaurowane meble, a dekoracje są minimalistyczne i często ręcznie robione. Miejsce jest bardzo klimatyczne. Jeżeli chodzi o Europę to warto odwiedzić Herbal Glamping, który znajduje się w Ljubnie w Słowenii. Jest to ośrodek glampingowy, który jest ukryty w lasach północnej Słowenii. Glamping ten jest oddalony 60 kilometrów od Lublany i zapewnia wszystko czego potrzebuje każda osoba. warto zwrócić uwagę na fakt, że Herbal Glamping przypomina bardziej wioskę niż camping. Warto się tam wybrać ze względu na bardzo duży komfort oraz na nieziemskie widoki po wyjściu z domku. Teraz już wiesz, gdzie wybrać się na glamping. Udając się na europejskie glampinigi warto zaopatrzeć się w kartę Revolut dzięki której możemy płacić w miejscowej walucie po najlepszym kursie.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej