Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Wyprawa na Banikov z kamperem – Tatry Zachodnie jakich nie znałeś

Wyprawa na Banikov z kamperem – Tatry Zachodnie jakich nie znałeś

przez Damian Wieczorek


Chodzenie po górach to świetna forma aktywności fizycznej. Nie tylko pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji, ale także pozwala na odpoczynek od codziennego zgiełku. Jest to także świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Można także podziwiać piękne widoki i cieszyć się świeżym powietrzem.

Tatry Słowackie różnią się od Polskich tym że nie są tak popularne turystycznie a co za tym idzie nie są tak bardzo oblegane przez turystów dzięki temu nie musimy się obawiać tłoku i braku miejsc na kempingach a zarazem możemy oczekiwać przepięknych widoków nie naruszonych ręką człowieka.

Naszym celem jest Banikov czyli inaczej Banówka jest to szczyt leżący na głównej grani Tatr Zachodnich a jego wysokość to 2178 m nad poziomem morza.

Gdzie zatrzymać się kamperem

Najlepszym miejscem na bazę jest Kemp Oravice który jest najdalej wysuniętym na południe kampingiem w Słowacji znajdujący się w miejscowości Oravice – Vitanová. Jest to jedno z nielicznych miejsc które oferuje usługi kampingowe przez cały rok.Cena za pobyt osoby dorosłej wynosi 3,5 euro za dobę a dziecko do 5 lat jest bezpłatnie. Za kampera zapłacimy 6,5 euro za dobę więc to nie jest wygórowana cena. Ciekawą formą płacenia poza Polską jest karta wielowalutowa Revolut którą polecam zabrać na każdy wyjazd za granicę. Dzięki tej karcie możemy wymienić walutę po najniższym kursie, co pozwoli nam więcej zaoszczędzić.

Po więcej informacji o kampingu zapraszam na ich stronę internetową kemporavice.sk.

Wyprawa na Banikov

Dzięki uprzejmości naszego czytelnika Rokym Travel możemy zobaczyć jak wygląda wejście na tą górę, a co najważniejsze widoki na jakie możemy liczyć w jej trakcie.

Wyprawa na Banikov
Panorama Tatr z Banikova

Tatry Zachodnie na dłużej

Banikov nie jest jedynym szczytem na który warto wejść. Niedaleko znajdują się także takie miejsca jak Wołowiec który ma wysokość 2063 m n.p.m. i jest trzecim co do wielkości szczytem w tej części Tatr. Warto także zobaczyć jak wyglądało wejście na jego szczyt.Wejście na Wołowiec

W dalszej kolejności jest Grześ i Rakoń które znajdują się na północnej grani Wołowca i mają kolejno 1879 m i 1653 m nad poziomem morza. Na grani głównej Tatr Zachodnich pomiędzy przełęczą Polanica Jałowiecka a Zadnią Salatyńską Przełęczą znajduje się 6 szczytów które nazywają się Salatyny. Wejście na najwyższy szczyt możemy zobaczyć na filmie:

Wejście na Salatyn

Tatry Słowackie – Idealne miejsce na odpoczynek

Tatry Słowackie są przepięknym miejscem które każdy powinien zobaczyć. Na urlop najlepiej się wybrać właśnie teraz ponieważ pogoda sprzyja pięknym widokom. Z racji że jest tyle miejsc do zobaczenia potrzebujemy kilku dni a zatem taka baza wypadowa i kamper są idealnym pomysłem.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej