Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Zwiedzanie Chorwacji kamperem

Zwiedzanie Chorwacji kamperem

przez Damian Wieczorek

Chorwacja to kraj, który uwielbiany jest przez Polaków. Zachwyca swoją malowniczą przyrodą, ciepłym klimatem, a także licznymi zabytkami. Jest to świetna opcja na podróż kamperem. Warto dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę będąc takim pojazdem w Chorwacji.

Podróż kamperem

Okazuje się, że Chorwacja jest jednym z krajów najczęściej wybieranych przez polskich turystów, także tych, którzy cenią sobie wakacje z kamperem. Ciężko jest się temu dziwić, ponieważ ten kraj oferuje przepiękne widoki, piaszczyste plaże, a także interesujące zabytki. Świetnym pomysłem na wakacje w Chorwacji jest podróż kamperem. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to. Kamper zapewnia wolność, która jest bardzo ceniona na wczasach. Ponadto można też zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli podróżuje się w kilka osób. Chorwacja kamperem to wspaniała opcja na udany urlop. Kraj ten jest klimatyczny, bogaty kulturowo oraz malowniczy. Odwiedzając Chorwację nawet poza sezonem, można liczyć na przepiękną pogodę. Ponadto jest to świetny kierunek nie tylko dla ludzi, którzy preferują spokojny relaks na piaszczystej plaży, ale też dla tych nastawionych na aktywną formę wypoczynku. Wiele osób preferuje zwiedzanie oraz korzystanie z rozmaitych atrakcji, których jest przecież w Chorwacji bez liku. Co istotne, wbrew pozorom ceny żywności bądź innych produktów nie są znacznie wyższe niż w naszym kraju, z tego powodu nie trzeba nastawiać się na spore wydatki. Warto dodać, że Chorwaci są bardzo pozytywnie nastawienie do Polaków.

Pobyt w Chorwacji kamperem

Sporym atutem Chorwacji jest fakt, że kraj ten ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę kampingową. Z tego powodu bez trudu można znaleźć właściwe miejsce na postój. Okazuje się, że w minionych latach chorwacki rząd przeprowadzić wiele licznych inwestycji, których celem jest stworzenie jeszcze atrakcyjniejszych warunków dla turystów podróżujących właśnie kamperem bądź pojazdami z przyczepami. Dzięki temu możliwe jest zmienianie miejsca pobytu co poradę dni i zwiedzanie przepięknych chorwackich miejscowości. Jeżeli celem jest podróż do Chorwacji kamperem, warto uwzględnić Dubrownik. Mowa tutaj o mieście nazywanym Perłą Adriatyku. Co istotne, jego zachwycający architektura może być kojarzona przez fanów serialu ,,Gra o Tron”, bowiem właśnie w tym miejscu kręcono wszelakie ujęcia z Królewskiej Przystani, które na długo zapamiętają w pamięci widza. Warto też zobaczyć stary rynek, a ponadto zabytkowe mury miejsce, fontanny, bramy oraz fort Lovrijenac. Innymi ciekawymi miastami w Chorwacji są mię innymi Split, Zadar, Zagrzeb, Trogir, a ponadto Szybenik.

Ciekawe miejsca w Chorwacji

Niepowtarzalnym miejscem w Chorwacji jest też Park Narodowy Jezior Plitwickich, który uznawany jest za jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Europie. Złożony jest z aż 16 zbiorników wodnych oraz 92 wodospadów. Otoczony jest bujną, zachwycającą roślinnością. W tego typu okolicznościach przyrody możliwe jest pełen relaks, a ponadto zrobienie pięknych zdjęć. Jeżeli celem są wakacje w Chorwacji z kamperem ,trzeba głównie dobrze rozpisać trasę. Niektóre osoby preferują spontaniczne podejmowanie decyzji o tym, jakie miejsca będą zwiedzane. Dlatego koniecznie trzeba zakupić mapy, przewodniki, a także nawigację. Nie można też zapomnieć o zorientowaniu się, gdzie znajduje się infrastruktura dla turystów, którzy uprawiają caravaning. W Chorwacji znajduje się wiele miejsc przeznaczonych na pobyt w kamperze. Dostępne są one w przystępnych cenach, ponieważ kraj ten nie jest drogi.Walutą Chorwacji jest kuna chorwacka więc warto ją mieć bo nie wszędzie można zapłacić kartą. Dużym ułatwieniem jest karta wielowalutowa Revolut, która w przeciwieństwie do naszych polskich banków pozwala w szybki sposób na kupienie kuny bezpośrednio z aplikacji banku bez dodatkowych kosztów a później płacenie nią w sklepach bez opłaty za przewalutowanie.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej