Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Dlaczego warto podróżować kamperem?

Dlaczego warto podróżować kamperem?

przez Damian Wieczorek

Podróżowanie z roku na rok zaczyna być coraz bardziej popularne. Nie jest to już tylko atrakcja dla najbogatszych ludzi. Zwiedzanie świata nie musi być wcale drogie, tak jakby się to niektórym wydawało. Aby odbyć ekonomiczną podróż, trzeba ją jednak dużo wcześniej zaplanować. Bardzo dużo osób w ostatnim czasie decyduje się na zwiedzanie Europy kamperem. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat podróżowania kamperem.

Dlaczego warto jeździć kamperem po Europie?

Bez dwóch zdań zwiedzanie Europy kamperem ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że pojazd ten jest wyposażony w kuchnię, łazienkę oraz miejsce do spania. Obecnie wiele firm oferuje wypożyczenie kampera na dowolny okres, więc nie tylko posiadacze tego funkcjonalnego samochodu mogą z niego skorzystać. Kolejną korzyścią kampera jest to, że możemy przez tylko miesiąc zwiedzić całą Europę. Co więcej, nie potrzebujemy żadnych rezerwacji w hotelach. Wielu osobom wydaje się, że znalezienie miejsca parkingowego dla kamperów jest trudne. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej – istnieje wiele grup na social mediach, na których osoby podróżujące w ten sposób dzielą się swoją wiedzą. Ponadto można również znaleźć aplikacje, które informują o miejscach parkingowych i cenach tam obowiązujących. Niektóre z tych miejsc są darmowe. Zwiedzanie Europy kamperem to na pewno niezapomniane wydarzenie, które pozostanie w pamięci na długo. Warto odważyć się i przeżyć tę przygodę z najbliższą rodziną czy przyjaciółmi.

Jakie kraje warto zwiedzić kamperem?

Oczywiście jeżeli chodzi o podróżowanie kamperem po Europie, to prawie wszystkie państwa są warte wyboru. Jednak wiele zależy od indywidualnych preferencji podróżujących. Musimy wiedzieć, jakie mamy oczekiwania wobec podróży, ile chcemy robić postojów, jak długo jesteśmy w stanie prowadzić samochód. Warto przed podróżą sprawdzić również jakość dróg, po których będziemy się poruszać – ma to bardzo duże znaczenie. Jeżeli natomiast chodzi o konkretne państwa, to bardzo częstym wyborem jest Norwegia. Jest tak ze względu na niepowtarzalne i przepiękne krajobrazy, jakie można tam zobaczyć. Są to widoki, które zapamiętuje się do końca życia i żadna fotografia nie jest w stanie tego odzwierciedlić. Wiele osób decyduje się również na zwiedzanie kamperem Włoch. Jest to bardzo ciepły kraj, który ma do zaoferowania z pewnością pyszną kuchnię oraz wiele zapierających dech w piersiach widoków. Jeżeli chodzi o osoby z Polski, to ich częstym wyborem jest Chorwacja. Jest to idealne miejsce do odwiedzenia podczas wakacji oraz świetnie nadaje się do zwiedzania właśnie kamperem.

Zarządzanie gotówką

Wyjeżdżając za granicę trzeba również przygotować się na płacenie inną walutą. Coraz więcej osób rezygnuje z wymiany pieniędzy w kantorze i płaci za pomocą kont bankowych. Taką opcję oczywiście można uruchomić w swoim banku. Jednak wiele osób poleca korzystanie z Revoluta, ponieważ wymiana waluty w aplikacji jest korzystna oraz łatwa. Co więcej, można też wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez prowizji. Kliknij w link i załóż kartę Revolut już dziś za darmo. Spraw by Twoja podróż Cię nie zaskoczyła.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej