Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Czy warto pojechać kamperem w Bieszczady?

Czy warto pojechać kamperem w Bieszczady?

przez Damian Wieczorek

Bieszczady to kraina wyjątkowa, niezwykle malownicza. Znaleźć tu można wiele niezwykłych atrakcji, można poobcować z przyrodą, zaszyć się na pustkowiu, odpocząć w ciszy i spokoju od zgiełku miasta i nabrać sił do dalszego życia. Bieszczady są regionem bardzo rozległym i jeśli chce się je poznać jak najlepiej, to warto podróżować kamperem.

W Bieszczady kamperem – gdzie najlepiej zatrzymać się na nocleg?

Kamper w Polsce jest traktowany jak samochód osobowy, dlatego też nie potrzeba żadnych specjalnych uprawnień, aby nim kierować. Wystarczy zwykłe prawo jazdy. Kamperem można parkować prawie wszędzie, na miejscach parkingowych i tam, gdzie pojazd ten się zmieści i nie będzie utrudniał przejazdu ani przejścia pieszym. Można go postawić koło szkoły, cmentarza i kościoła lub zaparkować w pobliżu lasu lub jeziora. Dla ludzi, którzy lubią odrobinę komfortu, przeznaczone są kempingi, przeważnie płatne, gdzie można coś zjeść i wykąpać się.
Miejsca takie znaleźć można w pobliżu większości schronisk PTTK. Do najpopularniejszych należą te położone nad Soliną, czyli Camping Jawor, Camping W Dołżycy oraz położony u stóp Połoniny Wetlińskiej Camping Górna Wetlinka.
Wielu właścicieli prywatnych gospodarstw udostępnia również turystom swoje podwórka albo działki jako miejsca parkingowe.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Wyruszając w Bieszczady kamperem warto zorganizować sobie trasę tak, żeby zobaczyć jak najwięcej i zatrzymać się w kilku najważniejszych, bardzo ciekawych i niepowtarzalnych miejscach.
Jednym z takich miejsc będzie na pewno Jezioro Solińskie wraz z zaporą. Wokół niego znajdują się dwie znane miejscowości, Solina i Polańczyk. Obie oferują turystom wiele miejsc kempingowych, liczne bary i restauracje, a także różne inne, sezonowe atrakcje.
Planując wycieczkę w Bieszczady kamperem, warto zaplanować ją tak, aby przebiegała przez Wielką Pętlę Bieszczadzką. Trasa sama w sobie jest bardzo atrakcyjna, a po drodze znajduje się wiele punktów widokowych.
Wszyscy amatorzy wypraw górskich również znajdą w Bieszczadach coś dla siebie. Trasy są bardzo różne, mniej lub bardziej skomplikowane. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet początkujący miłośnicy górskich wypraw. Natomiast ci, którzy mają większe doświadczenie, będą chcieli zdobyć na pewno Tarnicę, najwyższy szczyt z polskiej strony Bieszczad. Na trasie spotkać można wiele ciekawych ścieżek edukacyjnych i tematycznych, takich jak Połonina Caryńska, Bukowe Berdo i wiele, wiele innych.

Jakie jeszcze atrakcje oferują Bieszczady swoim turystom?

Bieszczady maja naprawdę bardzo ciekawą i różnorodną ofertę dla turystów. Jedną z nich jest spływ kajakiem rzeką San.
Wyruszając w Bieszczady kamperem warto wziąć ze sobą także rowery i przejechać się ciekawa trasą. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będzie przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną albo Drezynami.
W Bieszczadach znajduje się Park Gwiezdnego Nieba, gdzie przy pomocy teleskopu podziwiać można mleczną drogę.



Za co można pokochać Bieszczady?

Jest to kraina, która idealnie nadaje się na odbycie fascynującej i pouczającej wyprawy, w czasie której można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Oprócz masy atrakcji i dogodnych warunków kempingowych zjeść można regionalne potrawy i wypić piwo z tamtejszych browarów, a wszystko to w rozsądnych, niskich cenach. Wszystkie produkty są świeże i naturalne, prosto z lasu lub z jeziora.
Planując wyjazd w Bieszczady kamperem warto o wiele wcześniej zaplanować sobie trasę i atrakcje, według własnych upodobań, aby nie przeoczyć prawdziwych perełek po drodze.

Zobacz też inne artykuły

revolut



nationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej