Strona główna » Blog » Ubezpieczenia » Ile kosztuje ubezpieczenie kampera?

Ile kosztuje ubezpieczenie kampera?

przez Damian Wieczorek

Kamper to bardzo popularny środek transportu. Dzięki niemu można wybrać się tanie wakacje, bowiem przeważnie wystarczy wynająć tylko miejsce parkingowe. Często ludzie parkują też kampera w dzikich miejscach. Także w Polsce wiele osób ceni sobie taki pojazd. Okazuje się, że jest to jeszcze wygodniejsze rozwiązanie niż namiot. W naszym kraju nie brakuje fanów turystyki samochodowej. Oczywiste jest to, że każdy właściciel pojazdu musi pamiętać o ubezpieczeniu OC. Warto dowiedzieć się, jak wygląda ubezpieczenie kampera.

Wiele osób ceni sobie wolność w czasie wakacji. Dlatego rezygnują one z organizowanych wycieczek. Bardzo dużo ludzi ceni sobie podróż po naszym kraju bądź po innych krajach Europy na własnych zasadach. W takim przypadku ludzie stawiają na karawaning. Jednakże przed wyruszeniem w taką przygodę trzeba właściwie przygotować pojazd, a ponadto zapewnić jego ubezpieczenie. Karawaning to świetna opcja dla ludzi, którzy są ciekawi świata, a ponadto chcą podróżować według własnych zasad. Często celem jest zwiedzanie wybranych miejsc w wielu krajach. Do tego idealnie nadaje się kamper, który jest bardzo funkcjonalny. Ponadto w ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy na miejscach noclegowych.

Ile kosztuje kamper i jego ubezpieczenie

Warto dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za samochód kempingowy. Okazuje się, że takie pojazdy nie należą do tanich. Przeważnie za nowy model z podstawową wersją wypożyczenia trzeba zapłacić około 200 tysięcy złotych. Natomiast kampery powyżej 300 tysięcy złotych będą oferowały bogate wyposażenie, co jest priorytetem dla wielu ludzi. Jeżeli celem jest zakup pojazdu posiadającego bogate wyposażenie, najlepiej rozważyć kupno dedykowanego ubezpieczenia chroniącego takie wyposażenie. Mowa tutaj u ubezpieczeniu wyposażenia kampera. W obecnych czasach bardzo popularne jest wynajęcie samochodu kempingowego. W takim przypadku użytkownik nie musi się martwić o samodzielne ubezpieczenie kampera. Okazuje się, że po podpisaniu umowy wynajmu dostaje się pojazdy kempingowy, który jest w pełni przygotowany do trasy. Trzeba jednak wiedzieć, że w zależności do klasy pojazdu kamper można wypożyczyć od 600 złotych za dobę. Niestety w kwestii finansowej taka opcja nie jest za bardzo korzystna dla ludzi, którzy chcą podróżować często. Wiele osób zastanawia się, ile trzeba zapłacić za OC kampera. Oczywiście bardzo dużo zależy od konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Można jednak założyć, że w zależności od indywidualnych parametrów składka OC takiego pojazdu wynosi od 600 do 1600 złotych. Należy nadmienić, że dobrym sposobem na wybranie najlepszej oferty ubezpieczenia jest porównanie otrzymanych propozycji. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z agentem ubezpieczeniowym. Okazuje się, że największe na rodzimym rynku przedsiębiorstwa ubezpieczeniowa mają sieć placówek agencyjnych. Warto też skontaktować się z konsultantem infolinii. Wszelkie informacje o cenie za ubezpieczenie kampera można otrzymać także w rozmowie telefonicznej, co jest bardzo cenione i wygodne w obecnych czasach.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej