Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Najpopularniejsze kempingi w Polsce

Najpopularniejsze kempingi w Polsce

przez Damian Wieczorek

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kempingi w Polsce. Dawniej wakacje na kempingu kojarzyły się głównie ze szkołą przetrwania i miały mało wspólnego z komfortowym wypoczynkiem. Obecnie zmieniły się standardy i możliwości kempingów, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że na ulicach pojawia się coraz więcej samochodów kempingowych. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze kempingi w Polsce.

Wakacje na kempingu

Osoby, które jadą kamperem na wakacje mogą skorzystać z oferty doskonale wyposażonych kempingów. Na dobre warunki sanitarne i infrastrukturę można liczyć zarówno w Polsce, jak i w Europie. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że warunki dorównują poziomem drogim hotelom. Bez żadnego problemu można zarezerwować kemping z dostępem do placu zabaw, baru, restauracji oraz sklepu spożywczego. Wiele obiektów oferuje turystom dodatkowe atrakcje, wśród których można wymienić Wi-Fi, wypożyczalnie rowerów, baseny, a także korty oraz boiska do siatkówki. Prawdopodobnie najważniejszą zaletą wakacji na kempingu jest poczucie niezależności. Nie trzeba liczyć na rezerwacje hotelowe, ponieważ wszystko organizujemy sobie sami. Na łonie natury również można się świetnie bawić, a do tego gotować. Z wakacji na kempingu wrócimy zdrowsi za sprawą stałego dostępu do świeżego powietrza. Jest się wtedy lepiej dotlenionym, a do tego ma się lepszy humor. Ceny noclegu na kempingu są zdecydowanie niższe niż w hotelach i nie ma znaczenia, czy śpimy w przyczepie, kamperze lub namiocie. Z reguły w dogodnych lokalizacjach położone są miasteczka kempingowe, czyli przy plaży lub w lesie. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na dojście w miejsce planowanego wypoczynku. Ostatnio modnym trendem w krajach zachodnich są wakacje pod namiotem. W Polsce też znajduje się wiele czystych i pięknych miejsc na biwakowanie. Bardzo doceniają to zagraniczni goście, dlatego chętnie odwiedzają nasz kraj. Można śmiało powiedzieć, że wakacje to doskonały czas, żeby kilka dni spędzić pod namiotem. Przede wszystkim ważne jest miejsce, które musi być piękne i relaksujące, a także zlokalizowane blisko różnego rodzaju rozrywek.

Ciekawe kempingi w Polsce

Warto mieć na uwadze, że większość kempingów zlokalizowana jest w górach, nad morzem i na Mazurach. Godny uwagi jest Camping Rusałka w Węgorzewie usytuowany nad jeziorem Święcajty Głównym. Woda jest tam bardzo czysta, a do tego panują świetne warunki do żeglarstwa. Należy pamiętać, że restauracja znajduje się na terenie obiektu. Można znaleźć tam 112 podłączeń caravaningowych, 200 miejsc dla namiotów oraz 96 miejsc w domkach kempingowych. Kolejny na liście jest Camping Alexa na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie obiektu są wydzielone przestrzenie dla namiotów oraz samochodów kempingowych. Można tu znaleźć również boisko do siatkówki, psi park oraz minigolf. Największe wrażenie robi jednak widok na Morze Bałtyckie. Kolejnym miejscem jest Ośrodek pod Cyprysami zlokalizowany niedaleko centrum Jastarni. Zaledwie kilka minut od ośrodka znajduje się plaża. Warto podkreślić, że można tu skorzystać z lekcji kitesurfingu, windsurfingu oraz surfingu. Dla aktywnych osób dostępna jest także siłownia oraz sauna. W ośrodku można wynająć nie tylko wypoczynkowe domki, ale także apartament. Kolejny obiekt, który znajduje się blisko plaży to Pole Horyzont Camp w Chłapowie. Na terenie znajduje się bardzo duży plac zabaw dla dzieci. Następny warty uwagi kemping to Sielski Hel zlokalizowany 200 m od centrum Helu. Wiele punktów gastronomicznych, czyli restauracji oraz smażalń znajduje się w pobliżu.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej