Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Jakie wyposażenie ma kamper i co należy dokupić przed wyjazdem?

Jakie wyposażenie ma kamper i co należy dokupić przed wyjazdem?

przez Damian Wieczorek

Kamper to świetna forma spędzenia wakacji lub urlopu. Dobrze jest jednak wiedzieć, co może zawierać taki pojazd i co należy do niego dokupić, by spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Jakie podstawowe wyposażenie posiada kamper?

Przede wszystkim kamper jest zaopatrzony w miejsca do spania, jedzenia oraz do mycia. Dzięki temu można bezpiecznie spędzić w kamperze noc oraz bez problemu wziąć kąpiel czy zrobić jedzenie. Dodatkowo także w takim kamperze są różnego rodzaju stoliki oraz półki, do których będzie można schować potrzebne przedmioty. Warto też dodać, że w miejscu do spania, jest także najczęściej łóżko ze schowkiem na pościel, przez co w ciągu dnia da się bez problemu je zaścielić i schować kołdrę tak, by nie przeszkadzała w trakcie jazdy. W kamperze mogą się znajdować także zasłony, które przydają się wieczorem do zasłonięcia okien. W kuchni jest także lodówka i kuchenka, które pozwalają na codzienne robinie posiłków.

Czego brakuje na wyposażeniu kampera?

Podstawowe wyposażenie kampera nie obejmuje jednak takich rzeczy jak:

– garnki,
– talerze,
– sztućce,
– szlafroki,
– pościel,
– akcesoria do mycia,
– szczotki lub odkurzacza,
– namiotu, który można rozstawić przed kamperem, by zyskać dodatkowe miejsce.Warto też pamiętać o tym, by znaleźć miejsce w półkach na odzież i wszystkie potrzebne akcesoria, których używa się w ciągu dnia, szczególnie jeśli jedzie się kamperem z dziećmi czy też ze zwierzętami. Dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą kawiarki i młynka do kawy żeby rankiem wypić sobie świeżo zmieloną kawę.

Jak zabezpieczyć rzeczy w trakcie jazdy w kamperze?

Należy pamiętać, żeby w trakcie jazdy zabezpieczyć wszystkie półki tak, by nie mogły się otworzyć. Jest to bardzo ważne, gdyż w razie wypadku garnki oraz inne akcesoria mogłyby tylko przyczynić się do większej szkody. Dobrze jest też złożyć wszystkie nieużywane w trakcie jazdy stoliki i krzesła oraz przymocować je tak, żeby były stabilnie zabezpieczone. Osoby, które są w kamperze w trakcie jazdy oraz zwierzęta muszą być przypięte pasami bezpieczeństwa.

Czy jest jakiś limit wagowy na wyposażenie kampera?

Warto zaznaczyć, że każdy kamper ma limit wagowy, na który składają się nie tylko dodatkowe rzeczy schowane w półkach, ale także wszystkie osoby podróżujące kamperem. Za nieprzestrzeganie limitu wagowego w różnych krajach można dostać także dość spory mandat. Dlatego także przed wyjazdem w trasę dobrze jest zważyć dokładnie kamper.

Wyjazd kamperem na wakacje jest niezapomnianą przygodą, zwłaszcza że można nim dojechać praktycznie w każde miejsce.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej