Strona główna » Blog » Wypożyczanie » Ile kosztuje wynajem kampera?

Ile kosztuje wynajem kampera?

przez Damian Wieczorek

Kampery stanowią wyjątkowy środek komunikacji, który cieszy się dużym uznaniem szczególnie wśród osób, które kochają podróżować. Przemieszczanie się takim środkiem transportu pozwala na zwiedzanie wielu pięknych miejsc oraz spanie w dowolnym miejscu. Nic więc dziwnego, że wynajem kamperów w ostatnich latach cieszy się tak dużą popularnością. Szukając wymarzonego kampera, należy pamiętać, że nie jest to wyłącznie samochód. Ten środek transportu śmiało można określić mianem domu na kółkach, ponieważ kamper stanowi jednocześnie sypialnię, kuchnię, łazienkę oraz miejsce odpoczynku. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum zastosowań tego samochodu, może się wydawać, że wynajem kampera stanowi dość kosztowną opcję na wakacje. Podliczając jednak wszelkie koszty, które musielibyśmy ponieść, decydując się na wynajem hotelu, okazuje się, że podróżowanie kamperem wcale nie musi być tak drogie. Ile rzeczywiście kosztuje wynajem kampera? Co zawiera oferta najmu takiego samochodu oraz jakie są warunki wynajmu? Odpowiedzi na wszystkie wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie opłaty wiążą się z wynajęciem kampera?

Wynajem kampera wiąże się z wieloma różnymi opłatami. Warto dokładnie przeanalizować wszelkie koszty związane z wypożyczeniem takiego samochodu, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy najmu. Ile kosztuje wynajem kampera i jakie opłaty się z tym wiążą?

Cena za samochód

Najważniejszym i zdecydowanie największym kosztem, który należy ponieść, jest opłata za wynajęcie samochodu na dobę. Cena wynajmu takiego kampera uzależniona jest przede wszystkim od naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Wśród ofert wypożyczalni można znaleźć kampery za ponad 1000 zł brutto za dobę, które są bardzo prestiżowe i bogato wyposażone oraz nieco bardziej budżetowe wersje, które sprawdzą się idealnie w przypadku podróży we dwoje.

W przypadku ograniczonego budżetu można zdecydować się na kampery ze średniej półki cenowej. Ich koszt wynosi około 550 zł brutto za dobę. Pozwalają one na komfortowe podróżowanie oraz wypoczynek nawet 7 osobom jednocześnie.
Na rynku można spotkać również kampery praktycznie na każdą kieszeń. Ich cena nawet w okresie wakacyjnym sięga poniżej 450 zł brutto. Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które planują podróż mniejszą grupą osób.Opłata serwisowa

Kolejną opłatą, która składa się na całkowity koszt wynajmu kampera, jest opłata serwisowa, czyli jednorazowa opłata doliczana do kosztu wynajmu samochodu. W ramach takiej opłaty otrzymujemy posprzątanego i zatankowanego kampera z niezbędnym wyposażeniem. Opłata serwisowa w przypadku większości wypożyczalni jest obowiązkowa. W niektórych wypożyczalniach istnieje jednak możliwość zwolnienia z takiej opłaty w ramach bardzo długiego okresu najmu. Zazwyczaj opłata serwisowa wynosi około 200 zł, lecz w przypadku droższych i bardziej zaawansowanych kamperów może być ona znacznie wyższa.

Kaucja

Kaucja stanowi swego rodzaju zabezpieczenie dla firm, które zajmują się wynajmem samochodów. W przypadku wypożyczenia kampera jest to wydatek rzędu 4000-6000 zł. Wysokość kaucji zależy przede wszystkim od wypożyczalni oraz od rodzaju kampera. Im bardziej zaawansowany samochód zamierzamy wypożyczyć, tym wyższa będzie kaucja, którą należy zapłacić w momencie wypożyczenia pojazdu. Kaucja w większości wypożyczalni jest zwrotna i stanowi ona jedynie zabezpieczenie na poczet ewentualnego uszkodzenia pojazdu. W takiej sytuacji, z kaucji pobierana jest odpowiednia kwota na poczet naprawy danego elementu. Kaucja może również zostać pobrana za niestosowanie się do warunków regulaminu wypożyczalni.

Opłata za przekroczenie limitu kilometrów

Dzienny limit kilometrów to coś, od czego odchodzi coraz większa ilość wypożyczalni. W niektórych miejscach taka opłata jednak funkcjonuje cały czas i wiąże się ona z uiszczeniem odpowiedniej opłaty za każdy kilometr przejechany powyżej określonego w umowie limitu. Najczęściej kwota ta wynosi ok. 50 groszy za każdy przekroczony kilometr. Zazwyczaj dzienny limit kilometrów wynosi od 200 do 400 km, jednak istnieje możliwość zwiększenia tego limitu, w zamian za wyższy koszt wynajmu kampera.

Co wpływa na koszt wynajmu kampera?

Wpływ na całkowity koszt wynajmu kampera ma bardzo wiele czynników. Głównym z nich jest rodzaj wynajmowanego samochodu. Im bardziej prestiżowy i zaawansowany pojazd zamierzamy wynająć, tym wyższy będzie dzienny koszt wypożyczenia. Na kwotę wynajmu wpływa również czas trwania umowy, limit kilometrów, wysokość kaucji oraz wysokość opłaty serwisowej.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej