Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Wyjazd kamperem na Mazury – Gdzie warto pojechać i jakie są koszty?

Wyjazd kamperem na Mazury – Gdzie warto pojechać i jakie są koszty?

przez Damian Wieczorek

Wyjazd na Mazury to coraz chętniej wybierany kierunek wakacyjny. Warto wiedzieć, jakie są koszty takiego pobytu oraz jakie atrakcje czekają na przyjezdnych.

Wakacje na Mazurach

Jak wiadomo, ludzie w każdym wieku kochają przebywać nad wodą w czasie wakacji. Z tego też powodu wyjeżdżają oni na Mazury, które znane są z wielu atrakcji. Z uwagi na fakt, że koszty paliwa oraz życia są coraz wyższe, osoby chcące spędzić czas nad jeziorami, wybierają opcję podróżowania i mieszkania w kamperze. Podróżowanie kamperem to świetna opcja dla małych grup, takich jak np. czteroosobowa rodzina. Jest to połączenie małego domku z mobilnością pojazdu. Dzięki temu, że nie nie obligujemy się do pobytu w danym hotelu, można cały czas zmieniać swoje położenie. W ten sposób można zwiedzić wiele miejsc oraz spędzić czas nad jeziorami rozsianymi po całych Mazurach. Wybierając firmę, do której chce się wynająć kamper, należy przede wszystkim skupić się na znanych i renomowanych przedsiębiorstwach, które od lat oferują tego typu pojazdy dla klientów indywidualnych.

Koszty wakacji na Mazurach

Jadąc samodzielnie kierowanym kamperem, można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Oczywiście, ceny paliwa są w tym roku niezwykle wysokie, jednakże decydując się na taki wyjazd, można być pewnym, że zaoszczędzi się ciekawą sumę pieniędzy. Paliwo nie jest jedynym głównym kosztem podróży na Mazury kamperem. Jak wiadomo, w czasie wakacji, szczególnie tych w pojeździe, ciężko jest samemu przyrządzać posiłki. Z tego też powodu należy kupować gotowe posiłki w restauracjach. Cena jedzenia w barach i restauracjach również jest dużo wyższa niż rok temu. Każdy, kto chce zaoszczędzić na wyjeździe, może konsumować suchy prowiant, jednakże nie jest to najprzyjemniejsze rozwiązanie. Kamper to pojazd, który nie może stać wszędzie. Trzeba więc znaleźć miejsca parkingowe tzw. na dziko lub też opłacić postój na pełnoprawnym postoju. Tego typu miejsca są rozsiane po całych Mazurach. Każdy, kto nie lubi siedzieć w jednym miejscu przez całe wakacje, powinien zdecydować się na wyjazd kamperem na Mazury.

Rozrywka na Mazurach

Jako, iż coraz więcej osób decyduje się na wyjazd kamperem na Mazury, warto wybrać kierunki mniej oblegane po to, by móc w spokoju spędzić swoje wakacje. Takie miejsca są bardziej dzikie i jest w nich mniej turystów, którzy przecież bywają bardzo głośni. Osoby zainteresowane wynajmem kampera powinny dowiedzieć się, czy jest on ubezpieczony, ponieważ jak wiadomo, w czasie wakacji dochodzi do wielu kradzieży. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kampera zostanie wybrany, można być pewnym, że wakacje spędzone w ten sposób, zostaną na zawsze w pamięci. Mazury to miejsce, w którym można robić naprawdę dużo ciekawych rzeczy. Zaleca się wynajem łódki, po to, aby samodzielnie móc dostać się na wysepki i zwiedzić je wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Przy wielu plażach stworzono duże plaże, które będą idealnym miejscem do leniwego spędzenia czasu. Osoby lubiące kuchnię powinny spróbować lokalnych specjałów, z których znana jest pełna jezior kraina.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej