Strona główna » Blog » Wypożyczanie » Wynajem przyczep kempingowych – kiedy warto skorzystać?

Wynajem przyczep kempingowych – kiedy warto skorzystać?

przez Damian Wieczorek

Ceny noclegów w Polsce są dość wysokie i wiele osób decyduje się w ostatnim czasie na podróżowanie z przyczepą kempingową. Nie każdego jednak stać na zakup, ale jest na szczęście alternatywa. Można wynająć przyczepę i zabrać całą rodzinę lub przyjaciół w niezapomnianą podróż nie tylko po Polsce. Ile kosztuje wynajem przyczepy kempingowej?

Wynajem przyczep kempingowych w Polsce

W całej Polsce działa wiele firm, które oferują możliwość wynajęcia przyczepy kempingowej. Oferta jest bardzo zróżnicowana, gdyż taka forma podróżowania cieszy się coraz większą popularnością. Można to także zauważyć na polskich drogach, po których porusza się coraz większa liczba samochodów osobowych z przyczepkami. Zakup takiej przyczepy jest niestety kosztowny i nie każdy może sobie na to pozwolić. Z tego względu warto skorzystać z wypożyczalni i spróbować, czy w ogóle taka forma spędzenia urlopu jest atrakcyjna.

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem przyczepy kempingowej?

Wynajem przyczepy nie powinien być pochopną decyzją. Warto przede wszystkim zastanowić się, nad wielkością przyczepy i dostosować ją do ilości osób podróżujących. Dostępne są modele o różnej wielkości i ciekawych układach wnętrz. Należy na pewno sprawdzić także stan techniczny pojazdu przed podróżą. Przyczepa musi mieć ważne OC oraz warto zobaczyć, czy w zestawie jest koło zapasowe i zestaw naprawczy. Nie może zabraknąć także instrukcji obsługi do sprzętów i instalacji znajdujących się wewnątrz. Spisując umowę, należy dokładnie zapoznać się z warunkami i zabrać ze sobą wszelkie dokumenty, które są niezbędne do podróżowania samochodem z przyczepą kempingową.

Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy kempingowej?

Wiele nowoczesnych przyczep kempingowych jest bardzo luksusowych i potrafią one zaskoczyć standardem i ciekawymi rozwiązaniami. Dzięki temu taki urlop może zapewnić maksymalny komfort dla wszystkich podróżujących. Oczywiście należy liczyć się z tym, że im lepsze wyposażenie i nowocześniejsza przyczepa, tym cena wynajmu będzie wyższa. Ciężko jest określić jednoznacznie, ile kosztuje wynajem przyczep kempingowych. Cena zależna jest od firmy, sezonu, a także regionu. Poza sezonem ceny są nieco niższe i można przyczepę o średnim standardzie wypożyczyć już za około 150 złotych za dobę. W sezonie urlopowym ten koszt może być nawet dwa lub trzy razy większy. Dodatkowo nie można zapomnieć o kosztach, jakie trzeba uiścić na polu kempingowym. Cena za miejsce kosztuje około 15-25 złotych i trzeba jeszcze doliczyć koszty za każdą osobę. Niektóre wypożyczalnie oferują rabaty za dłuższy wynajem lub atrakcyjne zniżki dla stałych klientów.Czy trzeba mieć uprawienia do ciągnięcia przyczepy kempingowej?

Wiele osób pewnie się zastanawia, czy osoba z prawem jazdy kategorii B, może ciągnąć przyczepę kempingową. Jest to dopuszczalne, ale należy zwrócić uwagę na pewien szczegół. Masa przyczepy wraz z masą samochodu nie może przekroczyć 3,5 tony. Z tego względu należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją własnego auta i przyczepy i sprawdzić, czy masa obu pojazdów nie będzie za wysoka. Co zrobić, gdy ciężar jest większy? Nie ma konieczności robienia prawa jazdy kategorii B+E. Wystarczy dodać kod 96, który uprawnia do kierowania pojazdem wraz z przyczepą o łącznej masie nieprzekraczającej 4250 kg. Dodanie takiego kodu nie jest trudne i wystarczy udać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i zdać tam część praktyczną egzaminu.

Czy warto wynająć przyczepę kempingową?

Wyjazd na urlop kojarzony jest przede wszystkim z wakacjami i ciepłym okresem. Jednak coraz więcej osób decyduje się na podróż, nawet gdy za oknem jest szaro i buro. Podróżowanie i spanie w przyczepie kempingowej jest niesamowitą przygodą i ciekawym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku. Można zatrzymywać się w różnych miejscach i nie trzeba martwić się o brak miejsc noclegowych. Wynajem przyczepy nie jest drogi, a można przeżyć świetną przygodę i poznać wielu ciekawych ludzi. Dodatkowo wiele kempingów jest umiejscowionych w zacisznych miejscach, w których można wypocząć na łonie natury z dala od zgiełku i tłumów.

Gdzie warto pojechać na kemping w Polsce?

W całym kraju jest bardzo wiele pól kempingowych, które warto zwiedzić, mając przyczepę. Bardzo wiele osób decyduje się na wyjazd na Mazury, które przyciągają osoby chcące spędzić czas blisko natury. Oczywiście jest wiele miejsc w górach i nad morzem, które warto odwiedzić. Podróżowanie samochodem z przyczepą kempingową jest bardzo atrakcyjną formą dla rodzin z dziećmi, młodszych i starszych osób.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej