Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Wyjazd za granicę tylko z kartą Revolut – Co o niej wiemy?

Wyjazd za granicę tylko z kartą Revolut – Co o niej wiemy?

przez Damian Wieczorek

Płatności mobilne oraz kartą to coraz bardziej powszechne zjawisko na świecie. Praktycznie w każdym sklepie spotkamy się z terminalem płatniczym. Powstaje wiele sklepów i kas samoobsługowych, przy których istnieje jedynie możliwość płatności kartą. Liderem płatności mobilnych na rynku jest właśnie Revolut.

Czym jest Revolut?

Revolut jest to innowacyjna aplikacja, które zapewnia dostęp do narzędzi finansowych, które pozwalają na oszczędności, inwestycje, wymianę walut i płatności w internecie czy w sklepach stacjonarnych za pomocą karty fizycznej lub mobilnej przy użyciu telefonu. Revolut zapoczątkował swoją działalność w Wielkiej Brytanii w 2015 roku jako technologia finansowa, która oferowała nowoczesne rozwiązania w sektorze zagranicznych płatności. Revolut zawdzięcza swoją powszechność i popularność brakowi opłat za korzystanie ze swoich usług.
Ewoluując, Revolut nabył status banku. Oznacza to, że depozyty w nim złożone są gwarantowane przez litewski bank centralny do równowartości 100 000 euro. Praktycznie rzecz biorąc, Revolut jest kartą wielowalutową, którą można zarządzać przy użyciu aplikacji mobilnej. Karta Revolut zapewnia użytkownikom możliwość płatności w internecie, lokalach i sklepach stacjonarnych w większości państw na świecie. Koszty związane z użytkowaniem karty i aplikacji są znikome w porównaniu ze zwykłą kartą bankową. Wpływa to na zwiększenie popularności, co wiąże się z coraz większą ilością użytkowników.

Jak działa i ile kosztuje Revolut?

Karta Revolut jest nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na rozwiązanie wielu problemów związanych z dodatkowymi opłatami. Karta ta jest przydatna podczas pracy za granicą czy wyjazdów turystycznych. Te okoliczności związane są z dokonywaniem płatności w innych walutach. Revolut to idealne rozwiązanie na problem, którym jest dokonywanie płatności w obcej walucie za zakupy internetowe. Większość banków obciąża takie płatności wysokimi prowizjami, co dla klienta jest nieopłacalne. Karta Revolut umożliwia klientowi doładowanie konta w jednej walucie oraz płacenie nią na prawie całym globie. Wypłata środków pieniężnych z bankomatów w obcym kraju też nie jest żadnym problemem. Przy dokonaniu tych transakcji płacimy jedynie za koszt przewalutowania. To innowacyjne rozwiązanie pozwala użytkownikom płacenie w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany. Revolut umożliwia swoim klientom wypłaty do ośmiuset złotych miesięcznie za darmo.
Revolut posiada w swojej ofercie cztery pakiety użytkowania. Jest to pewnego rodzaju abonament za usługi. Te pakiety to:
– Pakiet Standard bez żadnych opłat;
– Pakiet Plus z opłatą miesięczną w kwocie 14,99 zł;
– Pakiet Premium z opłatą miesięczną w kwocie 29,99;
– Pakiet Metal z opłatą miesięczną w kwocie 49,99;
Wybierając wyższą opcję, otrzymujemy różne benefity płynące z abonamentu przykładowo – wyższe oprocentowanie na kontach oszczędnościowych.
Aplikacja Revolut dostępna jest dla urządzeń z Androidem, iOs czy HMS.

Plany w Revolut

Pośpiesz się i załóż bezpiecznie darmowe konto na stronie banku i ciesz się prywatnym kantorem w swoim telefonie.Czy Revolut jest bezpieczny?

W 2018 roku w grudniu Revolut uzyskał licencję bankową, co oznacza, że stał się w pełni bankiem, w którym środki pieniężne do 100 000 Euro objęte są gwarancją depozytu. Revolut jest bezpieczną usługą. Fintech jest nadzorowany przez FCA, czyli brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, a jego konta techniczne prowadzą banki Barclays i Lloyd’s. Klienci, którzy posiadają konto w Revolut LTD, mogą przekształcić je na rachunek prowadzony pod nadzorem litewskiego banku centralnego.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej