Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Pora na wakacje na polu kempingowym

Pora na wakacje na polu kempingowym

przez Damian Wieczorek

Lato to idealny czas na spędzenie go na polu kempingowym. Jeśli komuś marzy się bliskości natury, nie chce przebywać w zatłoczonym centrum miasta i marnować pieniędzy na pobyt w drogim hotelu, to warto zdecydować się na wakacje w gospodarstwie agroturystycznym. 

Jak wybrać dobre pola kempingowe w Polsce? 

Wakacje poza domem można spędzić na polu kempingowym. Jest wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. W ich znalezieniu pomoże strona Polskiej Federacji Campingu. Można uzyskać szczegółowy wykaz wszystkich dostępnych lokalizacji. Nie brakuje również cennych porad odnośnie do kempingu. Pola namiotowe znajdują się w miejscach oddalonych od zatłoczonych miejsc. Można liczyć na mnóstwo zieleni i szereg dodatkowych atrakcji typu plac zabaw. W Polsce dostępnych jest wiele gospodarstw agroturystycznych, które mają przygotowane ciekawe oferty dla turystów. Można liczyć między innymi na pyszne jedzenie, bogate zaplecze rekreacyjne. Możliwe staje się również wypożyczenie sprzętu. Jest to duże udogodnienie, bo nie trzeba wozić wszystkiego ze sobą. 

Jak znaleźć najlepsze miejsce, gdzie szukać informacji? 

Bardzo ważną kwestią w przypadku wakacji na polu namiotowym jest to, aby dobrze zaplanować swój wyjazd. Odpowiednie przygotowanie stanowi podstawę do tego, aby wszystko przebiegło sprawnie, w celu uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze, to warto podróżować w grupie i wynajmować pole namiotowe ze znajomymi. Koszty zostają rozłożone na więcej osób, co przekłada się na tańsze wakacje. Jeśli ktoś ceni sobie ciszę i spokój, chce odpocząć od zgiełku miasta, to powinien wybrać mniej popularną trasę wśród turystów. 

Kampery to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, kto lubi być niezależny, sam decydować o przebiegu podróży, zaznać bliskości natury. Najlepiej zdecydować się na pole kempingowe na obrzeżach miasta. Informacji warto szukać przede wszystkim w internecie, na stronach www podróżników. Nie brakuje blogów tematycznych, które dotyczą podróżowania kamperem. Warto także przejrzeć media społecznościowe. Na stronie Polskiej Federacji Campingu znajduje się ranking najlepszych ośrodków. Warto zasięgnąć opinii innych osób, szczególnie miłośników kempingu. Jakie są najważniejsze kryteria wyboru? 

Podczas wybierania pola kempingowego należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma oczywiście lokalizacja. Najpierw trzeba określić swoje potrzeby i preferencje. Niektórzy będą chcieli wypocząć w górskiej destynacji, inni w nadmorskiej miejscowości. Pola kempingowe są pośród lasów, nieopodal jezior. Możliwości jest multum, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Znaczenie ma oczywiście to, jakie atrakcje są w okolicy. Jeśli komuś zależy na podziwianiu fauny i flory, to warto zatrzymać się w miejscu nieopodal parku krajobrazowego. Bardzo ważne jest także to, aby pole kempingowe było utrzymane w dobrym stanie. Regularne sprzątanie jest niezwykle istotne. Ma to szczególne znaczenie w sezonie, gdy nie brakuje turystów, którzy generują spore ilości śmieci. Muszą być one na bieżąco wywożone, aby można było mówić o zachowaniu czystości. 

Co należy sprawdzić przed złożeniem rezerwacji? 

Podczas rezerwowania miejsca na parkingu należy w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem. Wiele osób czyta warunki pobytu tylko pobieżnie, co jest błędem. To właśnie w regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące między innymi zakazów i ograniczeń oraz opłat. Jeśli ktoś ma zwierzę, to musi sprawdzić, czy dane miejsce pozwala na jego przebywanie na terenie pola kempingowego. Dla osób lubiących sporty wodne znaczenie ma odległość od akwenu morskiego. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić pieniądze, to powinien składać rezerwację bezpośrednią. Pośrednicy pobierają dodatkowe opłaty. 

Jakie udogodnienia oferują i ceny? 

W przypadku pola kempingowego znaczenie ma oczywiście to, jakie są dostępne udogodnienia. Podstawą będzie dostęp do energii elektrycznej, ciepłej wody, czystej toalety, prysznica. Należy sprawdzić, jaka jest infrastruktura, zapoznać się z warunkami korzystania z niej. Czasem możliwe jest nawet skorzystanie z pralki, co stanowi kolejne udogodnienie. Nie bez znaczenia będzie także dostęp do internetu. W przypadku gospodarstw agroturystycznych bezprzewodowe łącze stanowi standard. Kolejną kwestią będzie kuchnia, aby móc przygotowywać sobie samodzielnie pyszne posiłki. Należy upewnić się, czy trzeba dodatkowo zapłacić za użytkowanie aneksu kuchennego, czy konieczne jest wyposażenie się we własnym zakresie w talerze i sztućce. Oczywiście im więcej udogodnień, szczególnie niestandardowych, tym wyższe będą ceny. Luksusowe ośrodki z basenem i polem golfowym sporo kosztują.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej