Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Jak planować trasę kamperem?

Jak planować trasę kamperem?

przez Damian Wieczorek

Planowanie podróży jest niezwykle ważnym etapem każdej wycieczki. Powinieneś spróbować podróżowania samochodem kempingowym, jeśli chcesz mieć wakacje skrojone na miarę swoich potrzeb.

Zalety podróżowania kamperem

Kamper daje przede wszystkim poczucie wolności, ponieważ nie musisz być nigdzie na czas i od nikogo nie jesteś zależny. Nie musi to być wcale profesjonalny kamper, ponieważ możesz z powodzeniem przerobić samochód transportowy lub przyczepę kempingową. W ten sposób możesz odkrywać nowe regiony i cieszyć się z przygód, które po drodze napotkasz. W tym artykule podpowiemy, czym się kierować przy planowaniu trasy kamperem. Należy pamiętać, że zawsze do swoich wymagań można dostosować wakacje w przyczepie kempingowej. Nie tylko miłośnicy natury, ale także kompletni amatorzy mogą korzystać z zalet wczasów na kempingu, a także dostosować urlop do swoich preferencji. Na wstępie trzeba się zastanowić, jaki rodzaj pojazdu spełnia twoje wymagania. Wybór jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwszym celem podróży powinno być miejsce zlokalizowane w Polsce. Dzięki temu odpadną nam problemy dotyczące bariery językowej. Jeśli bardziej ciekawi Cię zagranica to zacznij od bliskich sąsiadów Polski. Niemcy są krajem szczególnie przyjaznym dla kamperów, podobnie jak Słowacja oraz Czechy, które też mają sporo do zaoferowania. O wyjazd za naszą wschodnią granicę mogą pokusić się żądni przygód odkrywcy. Wybierając cel podróży możesz inspirować się informacjami zamieszczonymi w Internecie lub przewodnikami po kempingach. Koniecznie zasięgnij podstawowych informacji na temat przewożenia zwierząt, jeśli chcesz zabrać swojego psa lub kota do kampera. Jest to szczególnie ważne podczas podróży zagranicznych, jeśli nie chcesz narobić sobie problemów.

Trasa zagraniczna

Osoby, które planują odkrywać odległe kraje mogą polecieć tam samolotem, a przyczepę kempingową wynająć na miejscu. Nie da się ukryć, że wakacje na kempingu to doskonały sposób, żeby we własnym tempie poznać poszczególne kraje lub regiony. W zasadzie nowy cel podróży możesz obrać w każdym momencie, jeśli posiadasz kampera. Dobrze jednak zastosować się do kilku podstawowych zasad, gdy planuje się podróż kamperem. Każdy etap podróży nie powinien przekraczać 200 km. Chodzi głównie o to, żeby znaleźć czas na odpoczynek i zwiedzanie. Jazda nie powinna zajmować większej części dnia. Na każde miejsce przeznacz od 2 do 3 dni, jeśli chcesz dobrze poznać poszczególne cele na trasie. Dzięki temu bez stresu odkryjesz zakamarki, które są najciekawsze. Bezpośrednio przed wyprawą warto sprawdzić miejsca postojowe. Umożliwi to szybkie znalezienie odpowiedniego parkingu. Pomiędzy poszczególnymi etapami postaraj się dowiedzieć, jak najwięcej o stanie dróg. Trzeba pamiętać, że czas przejazdu szutrową drogą jest zdecydowanie dłuższy niż po nawierzchni asfaltowej. Jeśli udało Ci się wybrać cel podróży to teraz znajdź pole kempingowe lub kamper-park.

Czym jest kamper-park?

Kamper-park jest w Polsce jeszcze mało znany, ale jest to rodzaj miejsca postojowego, gdzie znajduje się dostęp do czystej wody i prąd. Jest to dobra alternatywa dla postojów na zwykłych parkingach, ponieważ możliwości są znacznie większe. Jeśli chodzi o pole kempingowe to opłaty za postój uzależnione są od dostępnych atrakcji. Warto podkreślić, że podróżowanie kamperem nie polega tylko na zwiedzaniu ciekawych miejsc. Trzeba znaleźć również odpowiednie miejsce na tankowanie, serwis oraz nocleg. Warto co 2-3 dni przeprowadzać serwis pojazdu. Stwórz listę kempingów, które oferują usługę zrzutu nieczystości, żeby nie musieć się nad tym potem zastanawiać. Osoby, które planują wyjazd w sezonie wakacyjnym powinny wcześniej sprawdzić dostępność i zarezerwować parcelę. Lepiej nie czekać z tym zbyt długo, ponieważ może się okazać, że nie będzie już wolnych terminów. Możesz pozwolić sobie na mniej skrupulatne przygotowanie, jeśli planujesz szukać miejsc do noclegu „na dziko”. Planowanie trasy zagranicznej trzeba zacząć od sprawdzenia informacji dotyczących poruszania się w danym regionie. Może się okazać, że wymagane są winiety, a za ich brak grozi mandatem. Takich informacji możesz szukać na stronie GOV, ponieważ kwestie przepisów drogowych, ubezpieczenia i postępowania w przypadku kolizji są zamieszczone na podstronach poszczególnych konsulatów. Można śmiało powiedzieć, że większości osób podróżowanie kamperem kojarzy się z cudownym poczuciem wolności. Uwierz, że lepiej wszystko dokładnie zaplanować, ponieważ nie ma nic fajnego w przejeżdżaniu dziesiątek kilometrów w poszukiwaniu miejsca parkingowego.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej