Strona główna » Blog » Ubezpieczenia » Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

przez Damian Wieczorek

Każdy, kto wyjeżdża na wakacje, chce je spędzić w spokoju i zdrowiu. Warto wiedzieć, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać. Nationale Nederlanden oferuje nam ubezpieczenie o 3,84 zł za osobę. Wystarczy tylko wejść na ten link i wybrać odpowiednią ofertę dla siebie.

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Osoby zainteresowane zabezpieczeniem się na czas podróży powinny wybierać ubezpieczenia z oferty znanych i renomowanych firm. Co ważne, wyjeżdżając za granicę, polskie ubezpieczenie przestaje działać. Dotyczy to również bezpłatnej opieki medycznej, którą ma się zagwarantowaną w ramach NFZ. Warto nadmienić, że pewien zakres opieki medycznej zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która nie daje jednak pewności, że nie trzeba będzie płacić za daną usługę medyczną. Każdy kto chce spokojnie spędzić swoje wakacje powinien przede wszystkim wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewni bezpieczny pobyt wszędzie tam, gdzie chcemy. Ubezpieczenia znaleźć można w sieci, ponieważ internet jest ogromną bazą ofert związanych z tą branżą. Ubezpieczenie turystyczne daje pewność, że ubezpieczalnia pokryje wszystkie potrzebne koszty związane z leczeniem oraz innymi wydatkami. Warto szczegółowo zapoznać się z umową ubezpieczeniową po to, aby wiedzieć, na jaką rekompensatę będzie można liczyć. Co ważne, mając takie ubezpieczenia można liczyć nie tylko na rekompensatę za leczenie czy zabiegi. Ważne są również odszkodowania, które dostać można na: pokrycie kosztów akcji ratunkowej oraz transportu do Rzeczpospolitej Polskiej. Warto wybrać również ubezpieczenie, które obejmuje odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Może to być również odszkodowanie za utracony bagaż. Co ważne, do takich sytuacji może dochodzić bardzo często, z tego też powodu należy zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku będąc za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne – obowiązek każdego

Ubezpieczenie OC jest bardzo ważne. OC to skrót od Odpowiedzialności Cywilnej. Jak wiadomo, czasami może dojść do wywołania szkody na mieniu lub osobie, wtedy też należało będzie komuś zapłacić po to aby mógł te szkodę naprawić. Co może być takim wypadkiem losowym. Może dojść np. do potrącenia pieszego, czy też do wytrącenia komuś telefonu. Należy mieć na uwadze, że ubezpieczenie musi być odpowiednio wysokie. Co to oznacza? Przykładem może być różnica w Europie i USA. W Europie wystarczającą kwotą ubezpieczenia będzie około 200 tysięcy złotych, natomiast wyjazd do Stanów należy zabezpieczyć kwotą nawet cztery razy wyższą. Ubezpieczenie NNW, to coś co powinien mieć wykupione każdy kto jedzie za granicę. Drobny wypadek może być powodem naprawdę niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Takie ubezpieczenie może pokryć koszty rehabilitacji czy też zakupu leków. Jeśli jest się ofiarą lub sprawcą wypadku, takie ubezpieczenie sprawia, że obu przypadkach jest się ubezpieczonym i towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa potrzebne koszty. Co ważne, w przypadku takich ubezpieczeń, bierze się pod uwagę procentowy uszczerbek na zdrowiu. Może to być np. 5% z sumy 100 000zł. Osoba mająca taki uszczerbek może ubiegać się o wypłatę 5 tysięcy złotych. Im wyższe ubezpieczenie, tym większa kwota zwrotna dla ubezpieczonego.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej