Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Niemcy kamperem – czy warto?

Niemcy kamperem – czy warto?

przez Damian Wieczorek

Czy warto zwiedzić Niemcy kamperem? Na wielu forach dotyczących podróżowania kamperem, to kraj naszych sąsiadów, czyli Niemcy przedstawiany jest jako idealny kierunek podróży. Co tam można zobaczyć? Jaki kierunek obrać podczas podróży? 

Co czyni Niemcy tak dobrym kierunkiem kamperowania? 

W tym miejscu wypada przytoczyć kilka statystyk. Warto nadmienić, że w Niemczech rejestruje się procentowo najwięcej aut kempingowych w całej Europie. Jeszcze 5 lat temu, wszystkie zarejestrowane tam pojazdy tego typu stanowiły aż 38% całego europejskiego rynku! Jest to olbrzymia wartość, dzięki której można wnioskować, że kraj ten jest rajem dla tego typu podróży. Od dziesiątek lat Niemcy wybierają ten sposób podróżowania. Pomaga w tym również bardzo dobrze zorganizowania infrastruktura, która pozwala na szybkie i sprawne dostanie się w dowolne miejsce. Podróżujący mają dostęp do dobrze zaplanowanych parkingów w miejscach turystycznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć również wielkich parkingów dla większej liczby karawan. Z punktu widzenia podróżujących kamperem ważne jest to, że w wielu takich miejscach można wymienić wodę, czy też zlać nieczystości. Jadąc do Niemiec warto zaopatrzyć się w kartę wielowalutową Revolut. W łatwy sposób wymienimy nasze złotówki na euro bez żadnych dodatkowych kosztów i do tego po dobrym kursie i nic nas nie zaskoczy.

Podróże kamperem – Niemcy 

Niemiecka Republika Federalna to państwo położone w samym centrum Europy. Jest to kierunek podróży bardzo popularny wśród Polaków, którzy jadąc tam, wybierają różne środki transportu. Z uwagi na fakt, że Niemcy mają najlepiej rozbudowaną sieć dróg i autostrad, bardzo popularne stały się podróże kamperem. Warto nadmienić, że na terenie naszego kraju bardzo dużo firm prowadzi wynajem kamperów. Dzięki temu osoby nieposiadające tego typu pojazdu mogą przeżyć podróż życia. Wiedząc już, że Niemcy to bardzo chętnie wybierany kraj wycieczek, warto wymienić najbardziej polecane miejsca do podróży kamperem. Kraj naszych sąsiadów pełny jest miejsc, które spodobają się fanom historii, pięknych widoków oraz industrialnych przestrzeni. 

Z uwagi na położenie, bardzo ciekawą celem podróży jest Park Narodowy Jasmund. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to najmniejszy tego typu park w Niemczech. Rozmiar nie ma znaczenia, ponieważ Jasmund to piękne miejsce, które powinno zobaczyć się, będąc na wycieczce w Niemczech. Co tam zobaczymy? Park Narodowy Jasmund charakteryzuje się pięknymi i starymi lasami bukowymi oraz skałami kredowymi, przypominającymi te w polskiej jurze krakowsko-częstochowskiej. Co więcej, osoby odwiedzające ten park będą mogły podziwiać piękny widok na spienione morze. Jest to możliwe dzięki temu, że odwiedzający mają pełny dostęp do klifów. Podróż kamperem po Niemczech 

Bardzo ciekawym punktem podroży, jest miasto Wismar, które za czasów istnienia Związku Hanzeatyckiego, było bardzo ważnym jego punktem. Jeśli chodzi o samo miasto, to jest ono idealnym przykładem niemieckiej architektury. Kamieniczki, stare kościoły i brukowane rynki, to wszystko wpływa na pozytywny odbiór tego ciekawego miejsca. Co ważne, zabytkowe centrum tego miasta wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje fakt, iż znajdujący się w centrum miasta, kościół Mariacki został zniszczony podczas Drugiej Wojny Światowej. Z uwagi na to, że Wismar to miast położone na wybrzeżu, odwiedzający mogą udać się na tutejszy targ rybny, po to aby móc spróbować świeżo złowionych ryb. Podsumowując, miasto Wismar jest miejscem, które spodoba się fanom sztuki sakralnej oraz ludziom lubiącym miejsko-kupiecki klimat. 

Koszty podróży kamperem 

Dwa wyżej wymienione miejsca to tylko przykłady najciekawszych kierunków podróży. Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej na temat podróżowania kamperem po Niemczech, powinien skorzystać z przewodników oraz map z najciekawszymi miejscami. Oczywiste jest również to, że Niemcy są ciekawe nie tylko w ich północnej części. Wiele ciekawych miejsc znajduje się również na południu, z czego najciekawszym i najbardziej obszernym jest Bawaria, znana z wielu malowniczo położonych zamków. 

Jak wyglądają koszty życia i podróży kamperem w Niemczech? Oczywiste jest to, że jeszcze kilka lat temu taka wycieczka było dużo tańsza niż obecnie. Ma na to wpływ wzrost ceny paliw, która przekłada się na ceny produktów pierwszej potrzeby. Warto zaznaczyć, że jedzenie w kraju naszych sąsiadów jest tanie w stosunku do ich zarobków, jednakże jadąc tam z Polski, trzeba być przygotowanym na to, że różnice mogą być widoczne. Budżet, który chcemy zorganizować, powinien być zależny przede wszystkim od liczby osób, którą ze sobą zabieramy. Bardzo dobrym pomysłem, będzie zabranie ze sobą zapasów. Jeśli chodzi o ceny paliwa, to są one wyższe niż w Polsce, ale tutaj też warto wspomnieć o stosunku jego ceny do lokalnych zarobków. 

Na koniec należy omówić możliwość spania na dziko. Niestety w Niemczech jest to surowo zabronione. Dotyczy to osób śpiących w namiotach oraz ludzi podróżujących kamperem. Osoba, która zdecyduje się na taki ruch, może zostać ukarana grzywną w wysokości do pięciuset euro! Co ważne, podróżujący kamperem mogą liczyć na jeszcze wyższą karę związaną z generowaniem nieczystości. Na szczęście na terenie Niemiec znaleźć można wiele parkingów przeznaczonych dla kamperów. Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej