Strona główna » Blog » Podróże kamperem » Gdzie na majówkę? TOP 5 miejsc w Polsce wartych do odwiedzenia kamperem

Gdzie na majówkę? TOP 5 miejsc w Polsce wartych do odwiedzenia kamperem

przez Damian Wieczorek

Końcówka zimy to zwykle gorący pod względem planowania wakacji okres. To właśnie wtedy kreślimy plany urlopowe i staramy się znaleźć możliwie najlepsze i najciekawsze miejsca do odwiedzenia. Coraz więcej osób decyduje się na pojechanie na wakacje kamperem, zamiast do hotelu lub pensjonatu. Gdzie na majówkę, ferie, urlop lub wakacje można pojechać kamperem w Polsce? Jakie są najciekawsze do odwiedzenia miejsca?

Dlaczego warto podróżować kamperem?

Co dokładnie sprawia, że wiele osób rozważa wyjazd na majówkę lub dłuższe wakacje właśnie kamperem? Jakie ma on zalety względem klasycznego wyjazdu do hotelu? Jak się okazuje możliwości, które daje taka forma podróżowania i spędzania wolnego czasu wiążą się z naprawdę ciekawymi korzyściami.

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że kamper daje świetne poczucie wolności. Można pojechać dosłownie wszędzie i nic nas nie ogranicza. Co więcej, takie wakacje potrafią znacznie zbliżyć. Jeśli więc narzekamy na to, że za mało czasu spędzamy z rodziną, kamper na pewno będzie w stanie na nowo zawiązać rozerwane więzi rodzinne. Nie można również w tym wypadku nie wspomnieć o tym, że można podróżować z właściwie dowolną ilością bagażu, a także ma się ogromny komfort, którego próżno szukać w hotelach.

Bory Tucholskie

Gdzie najwięcej osób chce pojechać kamperem? W przeważającej większości szuka się miejsca odosobnienia, w którym można się wyciszyć i spokojnie odpocząć z dala od ludzi. Idealnym miejscem wydają się zatem Bory Tucholskie.Te sosnowe, ogromne lasy z całą pewnością pozwolą doskonale wypocząć i spędzić miły czas z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Z racji tego, że znajdują się one w centralnej Polsce, istnieje do nich bardzo wygodny dojazd, który pozwoli bez problemu dotrzeć tam kamperem.

Jezioro Żabinek Bory Tucholskie

Pustynia Błędowska

Ciekawą odmianą od lasów będzie udanie się na pustynię. Tak, to prawda, można w Polsce znaleźć takie miejsca. Doskonałym przykładem jest znajdująca się na granicy województwa śląskiego i małopolskiego Pustynia Błędowska. Jest to doskonałe miejsce, jeśli ktoś chciałby zaparkować swój kamper i każdego ranka móc budzić się przed przepięknym widokiem. Szczególnie polecane jest zaparkowanie auta przy Róży Wiatrów w Kluczach, gdzie znajduje się przepiękny taras widokowy. Co ciekawe, na pustyni poprowadzone są trasy trekkingowe, więc można będzie je przemierzyć i nieco rozprostować kości.

Pustynia Błędowska

Dolina Będkowska

Kolejnym bardzo ciekawym miejsce, które warto odwiedzić kamperem, jest Jura Krakowsko-Częstochowska, a konkretniej znajdująca się w niej Dolina Błędowska. Kamper najlepiej zaparkować w okolicy Brandysówki, ponieważ to właśnie tu znajduje się przepiękna, ogromna łąka, która może stać się świetnym miejscem wypadowym na wycieczki po okolicznych terenach. Dużym ułatwieniem dla podróżujących kamperem będzie fakt, że okoliczne drogi są praktycznie w całości asfaltowe, więc dojazd będzie naprawdę wygodny.

A co dokładnie można znaleźć na miejscu? Jak się okazuje, Dolina Błędowska obfituje w niezwykle atrakcyjne krajobrazowe szlaki, które są na tyle łatwe i niewymagające, że bez trudu można się po nich poruszać nawet z małymi dziećmi. Szczególnie mocno poleca się zahaczyć o jaskinie Nietoperza i największy okoliczny wodospad o nazwie Szum.Wodospad Szum Dolina Będkowska

Błędne Skały w Górach Stołowych

Jeśli jednak ktoś chciałby przemierzać nieco bardziej wymagające szlaki, doskonałym wyborem będzie wybranie się do Parku Narodowego Gór Stołowych, a konkretniej mówiąc w Błędne skały.

Miejsce to zapewnia genialne skalne labirynty, podczas przemierzania których będzie się można poczuć jak bohater filmu przygodowego. Co ciekawe, to właśnie w tym miejscu kręcono zdjęcia do filmu „Opowieści z Narnii”. Jeśli więc ma się nieco odwagi, a także odpowiednią kondycję fizyczną, wybranie się tu kamperem będzie naprawdę fantastyczną przygodą.

Błędne Skały w Górach Stołowych

Woliński Park Narodowy

Jak więc widać Polska obfituje w bardzo ciekawe atrakcje turystyczne, które idealnie nadają się do tego, aby przemierzać je kamperem. Co jednak z tymi turystami, którzy chcieliby po prostu zawitać w miejsca przygotowane do przyjazdu kamperów, czyli do takich, które ma doskonałą infrastrukturę? Idealnie do tego zadania nadaje się Woliński Park Narodowy.

Z racji tego, że jest on doskonale skomunikowany z resztą kraju, dojazd do niego będzie niezwykle wygodny. Co więcej, na miejscu znajduje się wiele prywatnych kempingów, które oferują swoim gościom dosłownie wszystko, co jest potrzebne do bardzo wygodnego spędzania urlopu w kamperze. Oczywiście w okolicy jest także wiele atrakcji, które z całą pewnością uprzyjemnią urlop. Wymienić tu trzeba przykładowo Zalew Szczeciński, jezioro Turkusowe i liczne punkty widokowe.Woliński Park Narodowy

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej