Strona główna » Blog » Ubezpieczenia » Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

przez Damian Wieczorek

Ubezpieczenie turystyczne to ochrona, którą wykupuje się na czas podróży, zarówno tych w kraju, jak i za granicą. Warto dowiedzieć się co może być pokryte z tego ubezpieczenia.

Polisa dla turystów

Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja pokrycia kosztów leczenia oraz ochrona w razie nieszczęśliwych wypadków. Warto nadmienić, że tego typu polisa może zostać rozszerzona, dzięki czemu ubezpieczony ma jeszcze szerszą ochronę. Dzięki tej opcji można zapewnić sobie maksymalny poziom ochrony. Wybierając takie ubezpieczenie, należy zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia po to, aby poznać wyłączenia oraz warunki wypłaty należności. Ochrona taka to doskonała szansa na zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi wydatkami. Jak wiadomo, opieka medyczna jest bardzo droga niezależnie od kraju, w którym się znajdujemy, dlatego też wyjeżdżając za granicę, warto wykupić sobie przynajmniej minimalną polisę. Niezależnie od tego, czy będą to koszty transportu do szpitala, rehabilitacja lub inne zdarzenie losowe warto być przygotowanym. Co ważne, tego typu ubezpieczenie pokrywa również koszty związane z kradzieżami dobytku czy też może być to rekompensata za spóźniony samolot. Wszystkie takie sprawy są bardzo kosztowne, szczególnie podczas pobytu w bogatych krajach Europy Zachodniej. Nationale Nederlanden oferuje nam ubezpieczenie o 3,84 zł za osobę. Wystarczy tylko wejść na ten link i wybrać odpowiednią ofertę dla siebie.

Karta EKUZ

Warto mieć na uwadze to, że mimo popularności wśród osób wyjeżdżających za granicę Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze będzie pokrywała wszelkie koszty. Przykładem mogły być czasy pandemii, w których to coraz większa osób musiała zostać hospitalizowana, niektóre państwa tego porozumienia wymagają posiadania dodatkowego ubezpieczenia po to, aby można było z niego pokryć koszty leczenia. EKUZ to rozwiązanie, które daje możliwość korzystania z darmowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiej Strefy Wolnego Handlu, jest ona honorowana w niektórych krajach i ma swoje ograniczenia. Warto przed wyjazdem zapoznać się z tymi ograniczeniami, po to, aby być pewnym spokojnego wyjazdu. Polisa podróżna to pokrycie kosztów leczenia, które jest tak ważne w przypadku wystąpienia niechcianych zdarzeń.

Warto się ubezpieczać

Ubezpieczenie turystyczne to jedno, lecz warto pamiętać o takich elementach jak NNW, OC, czy też ochrona bagażu. Mogą to być również dodatki dla aktywnych, które dotyczą amatorów sportów ekstremalnych, które bywają kontuzjogenne. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenia różnią się i trzeba je przeanalizować pod względem kierunku wyjazdu oraz tego, jaki charakter ma mieć podróż. Inne ubezpieczenie będzie potrzebowała osoba lubiąca spokojne zwiedzanie i inne ktoś, kto ceni sobie aktywny wypoczynek. Polisa turystyczna jest poniekąd uzupełnieniem wydatków, które nie mogą zostać pokryte z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia oraz innych kosztów. Na terenie Unii i Strefy Wolnego Handlu, osoby posiadające kartę EKUZ mogą liczyć na ubezpieczenie gwarantowane w wysokości 20 000 euro. Warto powiększyć tę sumę, ponieważ według ekspertów ubezpieczenie dla podróży po starym kontynencie powinno wynosić przynajmniej trzy razy tyle.Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej