Strona główna » Blog » Wypożyczanie » Wynajem kampera

Wynajem kampera

przez Damian Wieczorek

W obecnych czasach wiele osób stawia na wynajem kampera. Caravaning nie stanowi tańszej alternatywy dla popularnych wyjazdów all inclusive. Okazuje się, że wolność ma swą cenę. Aby jej zasmakować, trzeba wypożyczyć kampera i liczyć się z kosztami.

W naszym kraju działa prawie 175 wypożyczalni kamperów, a także przyczep. Najczęściej flota takich firm składa się z trzech bądź czterech pojazdów. Co ciekawe, na polskim rynku dominują kampery, lecz tylko nieliczne oferują wynajem przyczep. W przypadku, gdy planujemy wakacje w domu na kołach, warto rozważyć wynajem kampera. Do tego celu trzeba określić swe potrzeby. Na samym starcie najlepiej przeprowadzić caravaningowy rachunek sumienia. Następnie trzeba zastanowić się, w jaki sposób chcemy spędzić nasz urlop. Warto przeanalizować długość pobytu, cel podróży oraz towarzystwo. Należy także dowiedzieć się, jakich akcesoriów potrzebujemy do wyjazdu. Bardzo popularny jest bagażnik na rowery, dobre ogrzewanie, wysokiej klasy wyposażenie kuchni, grill, a także ekspres do kawy.

Okazuje się, że wynajem kampera nie jest tani. Koszty wypożyczenia takiego pojazdu są dość duże. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ każda firma oferująca wynajem kamperów chce zarobić. Kupno właściwego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków. Powinien on być przestronny, a dodatkowo uniwersalny. Oprócz tego dobrze, jeśli będzie odpowiednio wyposażony. Mało kto wyobraża sobie najem pojazdu kempingowego bez sporych rozmiarów lodówki, markizy bądź sprawnego ogrzewania. Dodatkowo cenne są poduszki, pościel oraz chemia do łazienki. Potrzebne jest też ubezpieczenie. Jest to następny wydatek, który jest przeznaczony dla pojazdów, które są w ofercie wypożyczalni. Ubezpieczenie obejmuje wszystko. Mowa tutaj między innymi o holowaniu pojazdu z najdalszych zakątków starego kontynentu. Niestety takie ubezpieczenie nie należy do tanich.

Co ciekawe, im większe zapotrzebowanie na kampery, tym wyższa cena ich najmu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż sezon wysoki trwa przeważnie od początku czerwca do końca września. W takim przypadku musimy liczyć się z wydatkiem około 500 złotych netto za dobę w celu wypożyczenia kampera. Pojawia się też sytuacja, iż wypożyczalnie do sezonu wysokiego zaliczają też sylwestra, majówkę, a dodatkowo Wielkanoc. Jeśli mowa o niskim sezonie, cena najmu jest blisko 30% niższa. Trzeba wiedzieć o tym, że im nowszy, większy, a także lepiej wyposażony kamper, tym wyższa cena za najem. Nie możemy dać się nabrać na tzw. tanie oferty. W przypadku, kiedy cena za dobę wynosi 250 złotych koniecznie trzeba sprawdzić cennik usług dodatkowych, bowiem można się mocno przejechać na takich ,,tanich” ofertach.Wypożyczyć kamper może praktycznie każdy człowiek, który wpłacił kaucję, kwotę najmu. Musi też podpisać umowę. Oprócz tego kierujący pojazdem musi mieć ważne prawo jazdy kategorii B. W naszym kraju nie ma wypożyczalni, które w swej ofercie mają pojazdy cięższe niż 3,5 tony. Z tego powodu kategoria C nie jest potrzebna. Warunkiem do wypożyczenia kampera jest ukończenie 26. roku życia.

Zobacz też inne artykuły

revolutnationale nederlanden
mubi.pl
KamperRENT.pl © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami: kontakt@kamperrent.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej